Atlan 363 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 363
Název:Volání strážců
(Der Ruf des Wächters)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Král Atlantidy / Odin
« AT 362 • chronologicky • AT 370 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
Odin se vrací

Thalia je stále oblečená jako Odin a úspěšně hraje svým bratrům slavného otce, o kterém si myslí, že si ho pamatují. Mágova maska je vizuálně dokonalá, ale Thalia nedokáže napodobit nezřízené stravovací a pitné návyky otce bohů. Proto nechává jídlo mizet ve svých šatech, aby je poté zlikvidovala ve svých soukromých komnatách. Heimdall se ještě nezbavil všech zábran a tajně ji pozoruje, čehož si Thalia všimne. Pomocí schopností, které na ni přenesli mágové, způsobí zřícení stropu a její nejstarší bratr jí přistane u nohou. Když se ho chystá poučit, její maska se náhle rozpadne; je odhalena a musí utéct. Heimdall o této události řekne Sigurdovi a Balduurovi a ti se kvůli tomu rozhodnou sestru zabít.

Razamon a S. M. Kennon (jehož vědomí je v Grizzardově těle) se utáboří v Taambergu, kde je přepadne banda loupežníků. Jejich vůdce Kimean uznává Razamona jako Knyra a s tímto klanem byli Xohrové vždy v pokrevním nepřátelství. Nechá svázaného berserkra odvést na strmou skalní stěnu, odkud ho shodí dolů. Než k tomu dojde, zasáhne skupina battledellos. Byli vysláni (falešným) Ódinem, aby na Pthoru udržovali zákon a pořádek, a říkají si Ódinův meč. Kimean si rychle uvědomí, že jeho muži nemají proti těmto stvůrám šanci, a vzdá se. Xohrové jsou odzbrojeni a posláni do vyhnanství v oblasti bývalého Ledového pobřeží. Oba společníci pokračují v cestě do pevnosti.

Mezitím Atlan a Zbabělec dorazí do pevnosti, kde ve velkém sále pozorují bitvu sourozenců. Atlan okamžitě zasáhne ve prospěch Thalie, ale je sražen k zemi. Zatímco ji tři Ódinovi synové soudí a odsuzují ji k smrti, Zbabělec o sobě dává vědět. Stále je velmi nejistý, ale už ne tak jako dřív. Ukáže se jako pravý Ódin a Ódinovy děti vycítí, že je to pravda. Jsou v šoku, čehož Arkonid využije. Spolu s Thálií prchá do zahrad kolem pevnosti, kde ukryl Zlaté rouno, které si nyní obléká. Poté se setkají s Razamonem a Kennonem, kteří si navzájem vyprávějí o současných událostech a rozhodnou se Odinovi pomoci. Odinovi synové s ním totiž nebudou souhlasit jako s otcem a pokusí se ho odstranit. Zbabělec se však povyšuje a nevěří v hrozící nebezpečí.

Mezitím si bratři sednou a skutečně se rozhodnou, že jejich otec je ostudou jejich rasy a musí být okamžitě vyhlazen. Ještě předtím však chtějí zlikvidovat Atlana a jeho společníky, kteří jsou právě na cestě do VONTHARY. Zatímco Heimdall a Sigurd odstřelují hlavní vchod do tajemné stavby, již značně opilý Balduur zabarikáduje druhý východ z jejich tajné chodby. Poté jde za Ódinem, kterému v opilosti prozradí jejich plán. V souladu se svým starým jménem se samozřejmě okamžitě dá na útěk, ale může být chycen. Bratři ho přivedou do Velké síně, rozhodnou o jeho smrti a chtějí mu na místě setnout hlavu pomocí Khyldy.

Atlantovi, Razamonovi, Thalii a Kennonovi se podařilo vyprostit Balduurovu blokádu a vydali se hledat Odina, když se náhle ozve pronikavé a hlasité pískání. Během velmi krátké doby se všichni tvorové v pevnosti unaví natolik, že usnou při pohybu a nelze je probudit. To se týká také Odinových synů, samotného Odina a Atlanových společníků. Lord admirál je však vůči tomu imunní. Nasadí Zugor, aby získal přehled o tom, co se děje. Všude vyrůstají ze země šestimetrové bunkry, z nichž vyčnívá sloup s koulí, která vydává pekelný hvizd. Celý Pthor je ovlivněn voláním VONTHARA, Strážce. Dokonce i robotičtí obyvatelé a robotičtí služebníci Wolterhavenu upadnou do pozitronického ekvivalentu hlubokého spánku.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Ruf_des_Wächters« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál