Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 453
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 453
Název:Smečka zvířecích lidí
(Die Meute der Tiermenschen)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Král Atlantidy / Vysazeni na Dorkhu
« AT 452 • chronologicky • AT 454 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Hořká řeka je promění v bestie

Situace

Atlan, Razamon a Kennon jsou na několik hodin unášeni silným proudem Hořké řeky. Břeh je tak strmý, že se v žádném místě nemohou odvážit opustit záplavy. Když projdou kolem zříceniny, přesto se do ní odváží. V polorozbořených zdech však číhají hordy krvežíznivých netopýrů; nezbývá jim než znovu důvěřovat řece. Těsně před setměním se jim konečně podaří přistát na písečném břehu. Protože se nechtěli napít z Hořké vody, jsou napůl žízniví a silně oslabení.

Atlan

Zatímco jeho společníci spí, Atlan se vydává hledat vodu nebo jídlo. Při tom je zajat rostlinami podobnými Keljatům a krátce nato odveden jako otrok některým z Turganů. Tyto postavy, vždy zahalené do černých pláten, o něm mluví jako o člověku-zvířeti a chovají se k němu, jako by představoval velké nebezpečí. Zároveň se král Atlantidy sotva pohybuje po svých. Svázaného ho naloží na Chreean a odvezou.

Před setměním se Turgové utábořili a po nějaké době se k nim připojily další dva oddíly. Měli větší štěstí a zajali celkem tři dospělé a dvě děti bestiářů. Vypadají velmi podobně jako lidé, ale mají některé znaky dravců. Než Atlan s jedním z nich, Namuem, naváže rozhovor, vymaní se z pout. Zabije několik Turganů a poté hoduje na mase jejich těl, než je sám zabit. Atlan je šokován, protože by si nemyslel, že bestiáři jsou něčeho takového schopni, přestože jsou tak divocí.

Druhý den karavana se zajatci pokračuje v cestě a večer dorazí do zničeného města Šurhan. Zde se život odehrává v tunelech a jeskyních pod městem. Už jsou zde uvězněni další dva bestiáři a noví vězni jsou umístěni spolu s nimi. Turgan Kroppan, vůdce skupiny, kterou Atlan zajal, oznámí Arkonidovi, že ho koupil za několik hamů a že je od nynějška jeho otrokem. Jakmile by Dorkh přistál na cizím světě, měl by se tam vydat s dalšími vycvičenými bestiáři a přivézt poklady. Když Atlan odpoví, že Dorkh je fragment světa, který někde uvízl na dlouhou dobu a nebude strašit v jiném světě, Kroppan triumfuje. Dostal příkaz od HLUČNÝCH PÁNŮ, aby k nim přivedl osobu, která vypadá jako Atlan a má být zodpovědná za to, že Dorkh uvízl. Pouze Atlan sám ví, že to nemůže být myšleno vážně.

Razamon a Kennon

Mezitím se Kennon a Razamon už dávno probrali a na pokraji smrti se přesto napili z Hořké vody. Po krátké době se cítí svěží a plní energie jako nikdy předtím. Při pátrání po Atlantovi se jim zamlží mysl, odpadnou a jdou každý svou cestou. Kennon objeví mršinu kroloka a hoduje na jeho mase. Když na něj zaútočí bestiář Foid, podaří se mu ho porazit útokem dagora a přejde na jihovýchod.

Razamon také postupně ztrácí inteligenci a stává se divokou šelmou. Z neznámých důvodů cítí vůči Kennonovi bezmezný hněv a pronásleduje ho, aby ho zabil. Přijde také k mršině Kroloka, ukojí na ní svůj hlad, je napaden Foidem a zvíře porazí. Dorazí do zničeného města, kde tuší, že se nachází Kennon. Protože vak s Hořkou vodou je už dávno prázdný, uhasí žízeň u studny. Během několika minut si uvědomí, čím se stal, a dokáže ze sebe znovu setřást primitivnost. Pak se mu postaví Kennon a napadne ho. Pouze lstí lze Kennona přimět, aby se napil normální vody a vzpamatoval se. Společně se vydají do Turganu na severovýchodě hledat Atlana (který se však nachází na severozápadě).

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Meute_der_Tiermenschen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)