Atlan 450 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 450
Název:Negativní Mág
(Die negativen Magier)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Vysazeni na Dorkhu
« AT 449 • chronologicky • AT 451 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Boj o nadvládu

Když Koy Bubeník, Kolphyr, Fenrir, Leenia, Sator Synk a jeho robotičtí guerilly pochodují pěšky k PEVNOSTI, zdá se, že se nějak mění; stále více se smiřují s rozmary synovce Chirmora Floga. Hrdina z Pthoru se proto rozhodne opustit skupinu se svými robotickými společníky a s úlevou zjistí, že se k němu připojuje Leenia. Ostatní pokračují dál a dorazí na hrad Komyr, kde se usadilo několik Trugenů. Chirmor Flog je donutí vstoupit do jeho služeb a nechá Koye a Kolphyra uvěznit.

Ve velké bariéře Othu jsou mágové připraveni převzít moc nad Pthorem. Aby se dohodli, jak to nejlépe udělat, shromáždili se v Údolí sněženek a několik dní o tom diskutovali. Kromě Islara a Heixe jsou všichni negativně naladěni. Hlasový mág Koratzo, kdysi mluvčí rebelů z řetězce Tronx a naprosto mírumilovný, předvede Ontrovi a Maltimovi své dosud tajné schopnosti, takže mága bez hodnosti začnou brát vážně i jeho mocní kolegové.

Mezitím Copasallior využije hádky k tomu, aby na Pthoru vytvořil hotovou věc. Nejprve se vydá do města robotů, kde doufá, že si podmaní Velkého občana Moonkaye. Robotičtí obyvatelé Wolterhavenu však nemají žádný zájem na tom, kdo Pthoru vládne, takže mu nebudou klást žádné překážky. Poté se teleportuje do pevnosti, kde Heimdallovi a Sigurdovi ukáže, kdo je nyní velitelem. V Aghmontu ho málem odsoudí k záhubě Kelothův experiment s Ghezurem, a tak ho svou mocí odhodí do prázdna a zastraší dva členy Aghmonthské rady. V Tongmaeru v Orxeyi to má snadné a v Moondragu musí ničit větrné mlýny proti magii, které byly v posledních měsících všude postaveny k výrobě energie, dokud se mu nepodřídí. Po zotavení v Crallionu se opět vydá do pevnosti, kde nechá postavit trůn. S potěšením zjišťuje, že se k němu hlásí vyslanci, které dříve nečekal: piráti z Dešťové řeky, Technos ze Zbohru a další.

Koratzo předvídá záměry světového mága a postupuje podle toho. Nejprve na Opkula uvalí kouzlo, aby nemohl nikomu říct, co podniká. Pak se na jednom z Parlzasselových obřích ptáků vydá do Kamenného domova, kam se uchýlil melancholický Balduur. Pomocí svých magických schopností přesvědčí letargického Ódinova syna, že existuje druhá část proroctví, která předpovídá, že tři Ódinovi synové budou vládnout Pthoru. Balduur slíbí, že přivede dávno mrtvou Opal zpět k životu, a vydá se na yasselu do pevnosti.

Koratzo přilétá na svém ptáku rychleji, a to právě ve chvíli, kdy je Copasallior nepřítomen. O údajném proroctví přesvědčí také Sigurda a Heimdalla a poté je ovlivní ve svůj prospěch. Připraví tři obry pomocí magických zábran a nechá je zaútočit na Copasalliora, když usedne na svůj dočasný trůn. Kvůli těmto zámkům jsou schopnosti světového mága téměř nepoužitelné a musí se bránit zbraněmi pro boj zblízka. Tento styl boje už dlouho nepraktikoval a nakonec je třemi Odinovými syny poražen. Koratzo jim přikáže, aby zabili jeho nepřítele. Když se to chystají provést, nastane zmatek; Pthor dokončil svou cestu a Copasallior využije krátkého zmatku k útěku do Údolí sněžného květu. Querllo si zde léčí zranění, zatímco se k pevnosti blíží první loď invazní flotily.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_negativen_Magier« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!