Atlan 456 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 456
Název:Loutky mágů
(Marionetten der Magier)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Král Atlantidy / Vysazeni na Dorkhu
« AT 455 • chronologicky • AT 457 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Pthor pod jhem lidu z Othu

Jako loutky mágů navštěvují Odinovy syny tisíce vyslanců z různých oblastí Pthoru, aby jim nuceně přísahali věrnost. Do jedné skupiny patří i Bördo, který během slibu věrnosti povstane a obviní tři vládce ze zbabělosti. Konfrontuje Sigurda s tím, že je jeho syn, což ho šokuje. Mágové však nad nejmladším Ódinovým potomkem okamžitě znovu převezmou kontrolu; Bördo je zajat a zavřen do žaláře v pevnosti.

Bubeník Koy, Kolphyr a Fenrir na své cestě narazí na tajnou osadu Technos, jejíž obyvatelé jsou již více než 80 let staří a neměli by být naživu. Po noci strávené s Hogarthem, Takrisem, Brandhlem a dalšími se značně změní a s chutí zaútočí na Odinovy syny. Netuší, že jsou pod kontrolou snového mága Kolvisse, který se chce Thamum Gha zavděčit tím, že mu vydá dva z nejhledanějších rebelů. Po dlouhém čekání jsou přivedeni před Odinovy syny, aby se zúčastnili audience u ostatních. Jakýmsi slepým bodem však rebelové vyklouznou z Kolvissova vlivu a dojde ke krátkému boji, který oba i s Fenriswolfem prohrají. I oni jsou uvězněni a brzy poté mají být spolu s Bordem veřejně popraveni.

Ve Sentinelově oku se usídlili Leenia, Sator Synk a robotické guerilly. Orxeyan se vyparádil, aby se Leenii zalíbil, a navíc vyslal své partyzány na polní manévr. Víte, někdy ho odmítají poslechnout, aniž by uvedli důvod. Poněkud cholerický tyran už dlouho trpí tím, že jeho vinou bylo zničeno několik robotických sluhů a dokonce i jeden robotický občan Wolterhavenu, a podezřívá ho z psychické krutosti. Během manévru se z veřejného oznámení dozví o chystané popravě svých bývalých společníků. Samozřejmě je chce okamžitě osvobodit, ale polní manévr ještě neskončil a podle jeho pokynů měl být proveden do soumraku. Když osobně zasáhne, ztratí vědomí. Diglfonk mezitím Leenii prozradí, že dostal od lorda Soltzamena pokyn, aby zabránil Synkovi osvobodit povstalce.

A má k tomu dobrý důvod: už před několika dny se čtyři roboti tajně odcizili, a proto je Sator považuje za dezertéry. To byl také jeden z důvodů, proč neustále cítil, že se proti němu spikli roboti. Ve skutečnosti se však tito čtyři vydali do pevnosti, aby osvobodili Börda, Koye, Kolphyra a Fenrira. To se jim podaří, protože při poslední návštěvě města robotů jim zůstala zařízení, která fungují jako slepé skvrny pro mágy a činí pro ně vše, co se v nich nachází, neuchopitelným. Jediný, kdo by je mohl nedobrovolně zradit, by byl Sator Synk, a proto jeho partyzáni nemysleli na nic jiného než na různé lumpárny, jak se jim pomstít za jejich vylomeniny. A podařilo se jim to tak důkladně, že Synk není přesvědčen o tom, že jsou čtyři rebelové volní, dokud je k němu nepřivedou do Strážného oka. Odpustí čtyřem domnělým dezertérům a okamžitě vymýšlí různé partyzánské údery proti mágům.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Marionetten_der_Magier« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!