Atlan 417 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 417
Název:Pochopové Černé galaxie
(Häscher der schwarzen Galaxis)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Král Atlantidy / Průzkum Černé galaxie
« AT 416 • chronologicky • AT 418 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Štvanice na Atlantis

Před pevností přistanou dvě lodě s varhanami a Scuddamor Tährn a Atzbäll se postaví Odinovým synům. Mnohé je úplně jinak, než jak to zažili při hypno-tréninku na Säggallu, a tři nesmrtelní obviní Atana, že za to může sám. Oni sami by byli vždy proti těmto změnám a nakonec by mohli krále Atlantidy vyhnat. Vyprávějí také o Algonkin-Yattovi, který se údajně prohlásil za zástupce Černé galaxie. Atzbäll je nechá Grizzardem vyhledat, když mu něco naznačí, a mezitím začne prozkoumávat průzkumnou loď.

Kosmický zvěd, Anlytha a Sinclair Marout Kennon se dostanou tajnou chodbou ve FORTU, tunelem Horké vody, do dolního toku Xamyhru, kde se spojuje s Horkou vodou a Ďáblovou řekou tekoucí na dně Ďáblovy brázdy a vytváří prudké víry. Tam se na opačné straně (která je již v Temném kraji) nachází Temné město, kde se plánují ukrýt. Zde však řádí přízračná zjevení a zabíjejí většinu Scuddamorů, kteří je pronásledují. V jeskyni objeví Bera Kolphyra, který se k nim přidá. Pomocí opravené vzducholodi nejprve přeletí nad Fyllnskou pouští a podél okraje Potopení ztracených duší letí na jih. Když však dorazí k Jezeru úsvitu, jejich vzducholoď je napadena Sothkoriany se šípy a unikne. Zde na ně také čeká stíhací oddíl Scuddamorů, který ochromí Kennona, Algonkina-Yatta a Anlythu a odvede je jako zajatce do pevnosti. Kolphyr se údajně utopil (nebo byl sněden) v Jezeru úsvitu.

Atzbäll se při vyšetřování RUORYC nechá oklamat psiotronikem s virtuální zobrazovací jednotkou a dalšími vynikajícími technologickými zvonky a píšťalkami, až znejistí a přestane vyšetřovat. Protože se mu role Odinových synů nezdá úplně uvěřitelná, nechá je umístit do domácího vězení.

Ještě předtím se však Balduurovi podaří poslat Fenrira na zvláštní úkol. Obří vlk dorazí do Aghmontu a najde tam bubeníka Koye, kterého nasměruje do pevnosti. Než se k němu dostanou, potkají Kolfyra, který se jednoduše potuloval po dně Soumračného jezera, dokud nedosáhl břehu, a pak na létajícím agregátu doletěl až sem.

Fenrir vede Koye tajnou chodbou ke třem vězňům, které osvobodí. Zatímco Kolphyr vede diverzní útok na jednu z varhanních lodí, ostatní se snaží dostat k průzkumné lodi, což se jim s energetickou pomocí psiotroniků podaří. Algonkin-Yatta a Anlytha tedy opouštějí Pthor, aby pokračovali v pátrání po Atlantovi. Koy, Kolphyr, Kennon a Fenrir uprchnou v havarovaném scuddamorském kluzáku do Temného kraje, kde plánují založit hnutí odporu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Häscher_der_Schwarzen_Galaxis« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál