Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 411
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 411
Název:Falešní Scuddamorové
(Die falschen Scuddamoren)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Průzkum Černé galaxie
« AT 410 • chronologicky • AT 412 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Bonderganova osudová chyba

Krátce po útěku z Breisterkähl-Fehru se Stiezy, představitelka SKEILAS, dokáže osvobodit od svého podmínění prostřednictvím Velké plejády. Motýlovitá bytost se obává, že na této lodi je také bomba, kterou lze kdykoli aktivovat na dálku. Když se to Atlan a Thalia dozvědí, okamžitě začnou vesmírnou loď prohledávat. Přitom narazí na kontejner s pásy, které obsahují agregáty štítového pole, a když se aktivují, vytvoří záhadný stínový štít Scuddamorů. Díky tomu mohou v budoucnu předstírat, že jsou součástí těchto elitních sil synovce Chirmora Floga.

To jim však v tuto chvíli není nic platné, protože velitel Yärling mezitím zjistil, že uprchli se SKEILAS, a vydal rozkaz k jejich zničení. Stiezy vycítí přicházející puls, dokáže ho na krátkou dobu oddálit a nařídí svým dvěma pasažérům, aby okamžitě opustili loď. O několik vteřin později je varhanní loď zničena.

Atlan je chráněn Zlatým rounem a Thalia skafandrem. A tak plují vesmírem celé hodiny, dokud nejsou zajati a dopraveni do nitra malého měsíce. Tam se setkají s prastarým Camagurem, který budoucí Scuddamory přivítá. Provede je maskovanou vesmírnou lodí a naláká je do pasti. Oba nesmrtelní se stanou zajatci Hehla Bondergana, obávaného lovce Scuddamora.

Atlan a Thalia deaktivují své stínové štíty a prozradí se jako nepřátelé Scuddamorů a synovce, ale Bondergan jim nevěří. Od chvíle, kdy jeho rodina zahynula při mučení Scuddamorů, je zaslepen nenávistí ke svým protivníkům. Chce od nich získat všechny informace a pak je rozšířit po celém území Marantronu, aby podkopal moc Scuddamorů. Král Atlantidy, chráněný Zlatým rounem, se však dokáže dostat přes energetickou bariéru a vypnout projektory. Při útěku Bonderganovou komnatou je pronásleduje prastarý Camagur a několikrát se ocitnou ve vážném nebezpečí. Nakonec však Bondergan narazí na jednu ze svých pastí a zahyne v ní. Když umírá, uvědomí si, že jeho dva zajatci mají vlastně stejné cíle jako on.

Pomocí maskované vesmírné lodi letí na Kinster-Hayn, základnu Scuddamorů. Znovu se maskují stínovými štíty a veliteli Säntho tvrdí, že vypátrali a zabili Bondergana. K oběma se chovají s velkou úctou a poskytují jim ubytování v Bandaru. Jejich příběh je však ověřen a brzy odhalen jako lež. S pomocí Zlatého rouna se Atlantovi podaří roztavit únikovou cestu skrz ledové stěny jejich vězení a objeví výzkumnou stanici, kde se má připravit metamorfózní úder. Než se jim podaří zjistit, co to je, jsou konfrontováni a Säntho je donutí vypnout stínové štíty. Objeví krabičku s 250 Ärgetzos a oznámí to Yärlingovi, který si ji po chvíli vyzvedne. Tím se odvrací to, co se již považovalo za jistý konec kariéry velitele zničené Střední pevnosti.

Místo toho, aby je zabil, přivede Atlana a Thalii na KNIEGEN. Mají přivést špeha na území Rghulů, aby ublížil tamnímu synovci Duuhl Larxovi. Za tímto účelem se nejprve dostanou na jinou planetu: svět beze jména.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_falschen_Scuddamoren« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)