Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 412
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 412
Název:Svět bez jména
(Welt ohne Namen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Průzkum Černé galaxie
« AT 411 • chronologicky • AT 413 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Atlan a Thalia mezi deformovanými

Na palubě lodi KNIEGEN je mnoho příslušníků různých ras Marantronerské říše jako cestující, přesněji řečeno jako vězni. Posádka se skládá výhradně z robotů a figuranta. Atlantovi se podaří proniknout do pilotní kabiny a osvobodit ještěří bytost Dorkana Mohta z jeho podmíněnosti odrazem svobody Velké plejády. Figurant zná pouze souřadnice svého cíle, nikoli název planety.

Na tomto bezejmenném světě přistane na planině poblíž bažin a všichni cestující jsou vyvedeni roboty ven skrz přechodové komory. Je jim řečeno, že mají jít po cestě, která je zavede do jakéhosi tábora. Atlan a Thalia se však ukradnou a ponoří se do bažinaté oblasti.

Tady už je několik uprchlých vězňů z jiných lodí, kteří se více či méně změnili. Jedním z nich je Govana-Trek - Camagur, který již výrazně zmutoval. A to nejen fyzicky, ale i psychicky. Začíná se chovat čím dál víc jako zvíře, chytá malá zvířata jako dravec a pojídá je syrová. Nenávidí se za to, ale nemůže s tím nic dělat, změny stále postupují.

V bažinaté oblasti oba nesmrtelní narazí na robotické pásové vozidlo, které má zřejmě za úkol chytit uprchlé vězně a vrátit je do tábora. Atlan je také zajat robotickým vozidlem, ale s pomocí Zlatého rouna se z něj dokáže osvobodit a zneškodnit ho. Tamater, který již začal mutovat, ale stále dokáže mluvit v jednoduchých větách, vypráví o nadcházejících změnách.

Poté, co Atlan díky obleku zkázy přežije bez úhony útok obřího hadího tvora, potkají dvě ještěří stvoření. Jeden z nich jménem Zilch hrůzou oněměl. Druhý hlásí, že daleko odtud je stanice, kam je později odvezou. Oba společníci se vrátí na KNIEGEN a nechají se odvézt na tuto stanici. Zde se vmísí mezi vězně, kteří jsou již strašlivě proměněni a odvezeni na tuto stanici. Samozřejmě je důkladně prozkoumají a odhalí tajemství Scuddamorů. Nejsou ničím jiným než konečným výsledkem strašlivých mutací, které se dějí příslušníkům různých ras na této planetě. Jsou však zcela apatičtí a bez vůle.

Po nějaké době KNIEGEN bez varování odlétá a krátce nato přistává poblíž stanice další loď s varany a také další, menší loď. Z té přichází dvojice Scuddamorů, kteří přinášejí stínové štíty, jež mají být nasazeny mutantům. Poté jsou přeneseni na palubu velké lodi a lodě se opět rozjedou. KNIEGEN přistane, vezme na palubu Atlana a Thalii a vydá se pronásledovat ostatní lodě. Odinova dcera a král Atlantidy jsou zvědaví, co se s těmito nešťastnými tvory stane.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Welt_ohne_Namen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)