Atlan 347 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 347
Název:Ocelová tvrz
(Die Stahlfestung)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Král Atlantidy / Spercoidové
« AT 346 • chronologicky • AT 348 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: pravděpodobně listopad/prosinec 2648
V kobkách Marsoccu

Atlan se ocitá na palubě BEHUTSAMKEITu pod krycí identitou zbrojmistra Gackurta a svádí stále urputnější duševní boj se svým sperkoidním oblekem. Oblek z něj postupně udělá citově chladnou bytost, loajální tyranovi Spercovi. Teprve když si sundá oblek nebo alespoň helmu, vliv ustane. Protože však všichni Sperkoidé po sejmutí helmy okamžitě umírají, může to dělat jen několik krátkých okamžiků. Konfrontace mezi ním a oblekem je čím dál vyčerpávající a navíc je tak zákeřná, že ji ne vždy dokáže hned postřehnout. Jen díky svému extra smyslu se dokáže udržet na uzdě, protože jeho mentální partner ho upozorní, když začne považovat svou pozici lorda admirála USO za loutkovou práci pro nedisciplinované Terrany, začne vidět ve Spercoidově disciplíně jen výhody oproti laxním předpisům na terranských hvězdných lodích nebo sní o kariéře po Spercoidově boku.

Jako by to nestačilo, musí také uklidnit Spercoidku Laccied, která byla během svého zajetí u Borgů tak zasažena, že se u ní vyvinuly city - které nedokáže zvládnout. Její nevyzpytatelné chování ho přivádí k zoufalství, ale také mu pomáhá nechat zmizet tělo, když cítí nutkání zabít Spercoida.

Po několika dnech letu se konečně dostanou na základnu Marsocc, kde jsou odvedeni do stejnojmenné ocelové pevnosti a oba jsou několikrát vyslýcháni velitelem stanice Warsconem. Postupně si Arkonid na Warsconovi všimne několika drobností, které ho odlišují od ostatních Sperkoidů, a když velitel poznamená, že on sám byl kdysi borgským vězněm, Atlan přizná, že už není sperkotizován. V tu chvíli si uvědomí svůj omyl: Warscon vůbec nebyl skutečný, ale nahradil ho robot, který umí předstírat emoce lépe než skutečný spercoid. Atlan a také Laccied jsou tedy přivedeni do místnosti, kde jim dimenzionální květiny seberou všechny pozitivní pocity. Nakonec se však díky dodatečnému smyslu podaří proces zvratu iniciovat a Atlan je opět pánem svých emocí. Proměna však byla jen rituálem, protože po jejím skončení se Lacciedovi otevře klapka přilby a stejně jako všichni Spercoidé i ona zahyne v chladném světle vycházejícím ze skafandru. Na Atana to samozřejmě nefunguje a arkonid využije zmatení svých strážců k útěku.

Na chvíli se mu podaří projít ocelovou pevností Marsocc, když potká jiného vězně spoutaného ve střežené místnosti. Cizinec má tělo ve tvaru láhve s nohama ve tvaru talíře a osmiprstýma rukama a na konci krku má prstenec s orgány. Protože se s ním Atlan také nechce vypořádat, nechá ho uvězněného a o chvíli později je šokován pomocí systému dálkového ovládání. Skutečný Warscon vše pozoroval a všiml si, že Arkonid zřejmě nikdy nebyl v kontaktu s Borgy, jinak by vězně identifikoval jako takového a osvobodil ho.

Od této chvíle začíná pro Atlan peklo. Ozářený odpad musí likvidovat v běžném oblečení v místnosti zamořené radiací, aniž by se před ní jakkoli chránil. Pracuje nepřetržitě jen s krátkými přestávkami na jídlo, dokud se vyčerpáním nezhroutí. Postupně ztrácí pojem o čase, ale musí to být několik týdnů, které musí takto strávit. Jeho buněčný aktivátor je jediným důvodem, proč na něj nezemře. Sperkoidé o tomto zařízení nic nevědí, a tak lord admirál vymyslí poslední zoufalý plán. Předstírá, že umírá vyčerpáním, a skutečně se mu tímto způsobem podaří opustit ocelovou pevnost. Mimo zařízení se mu podaří odpálit chybně naprogramovaného robota, který ho pronásleduje, a způsobit tak zmatek na přilehlém kosmodromu. Atlan zabije Spercoida, vklouzne do jeho skafandru (po krátkém, násilném duševním souboji je dočasně schopen odolat jeho vlivu) a ukradne se na palubu hvězdné lodi jménem DECISION.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Stahlfestung« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!