Atlan 346 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 346
Název:Sluha tyranů
(Diener des Tyrannen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Spercoidové
« AT 345 • chronologicky • AT 347 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: říjen 2648
Atlan v masce Spercoida

Atlan se vplížil na palubu BEHUTSAMKEIT, více než 500 metrů dlouhé bojové lodi Spercoidů. Když nektar z dimenzionálních květů, s jehož pomocí se dokáže zneviditelnit, vyprchá, objeví ho v laboratoři Spercoid. Následuje bitva, v níž Arkonid svého protivníka porazí. Když otevře hledí své sperkoidní zbroje, tvor uvnitř během několika vteřin beze stopy zmizí v chladném moři plamenů. Atlan se nasouká do brnění, aby se nepozorovaně vplížil mezi nepřátele. Uvnitř brnění je odporný zápach, ale když si na něj zvykne, zjistí, že plní i příjemné funkce. Má velmi malý pocit hladu a žízně a nemá žádné jiné metabolické problémy. Ale hlavně mu umožňuje rozumět jazyku Sperkoidů a jeho slova (pravděpodobně pronesená v jazyce Pthora nebo Interkosmo) jsou také přeložena do Sperkoidštiny.

Jeho krytí je tedy téměř dokonalé. Má přidělenou práci střelce pod velitelem zbraní Gackurtem. Na volné směně ho osloví Afaroni Brytthan, který si u něj všiml drobných rozdílů v chování. Je na palubě jako "host", protože má obzvlášť bystré smysly, a proto ji Spercoidové využívají jako zvěda. BEHUTSAMKEIT je na cestě na Trühlor, základní svět Borgů, jediných vážných odpůrců tyrana Sperca, aby zde uskutečnil trestnou výpravu. Na palubě má jisté svobody, ale stále je jaksi vězněm Beztvářných. Atlan jí prozradí své tajemství a ona mu poskytne jídlo a informace.

Když Atlan - ve sperkoidní zbroji, ale bez přilby - spí ve své kajutě, probudí ho poplach. Ve stejnou chvíli vejde do dveří Spercoid a uvidí ho. Jeho váhání ho stojí život a Arkonid mu rozbije hledí, načež Sperkoid beze stopy zmizí. Oblek zůstane a Atlan ho včas ukryje ve své kajutě. Poté následuje vesmírná bitva, během níž se mu sotva podaří rozluštit fungování děla na přidělené lodi. BEHUTSAMKEIT se podaří prorazit nepřátelské linie, a přestože loď nebyla stavěna pro vyloďovací operace, sestoupí na Trühlor a vyšle tendry, aby základnu napadly. Spolu s nimi se na cestu vydávají Atlan, Gaccurt a Brytthan, kteří následně tvoří jednu z mnoha tříčlenných skupin, v nichž se bojuje. Skutečným cílem jejich mise je osvobodit uneseného Spercoida jménem Laccied, aby se do rukou nepřítele dostalo co nejméně informací o Spercoidech. Několik hodin bojují s pastmi, automatickou obranou a bojovými roboty, dokud se pod vedením Brytthana nedostanou do jedné z budov. Gaccurt je postřelen battlebotem, ale Atlan zajatou Laccied najde a osvobodí ji. Je překvapen, že ho žádá, aby ji zabil, dokud si neuvědomí proč. Borgové na ní prováděli experimenty a probudili v ní něco, co není hodno Spercoida: city. Neví, jak se s těmito novými pocity správně vyrovnat, považuje se za neúplnou a bojí se o svůj budoucí život. Atlan, který se od této chvíle prohlašuje za mistra zbraní Gaccurta, ji přesvědčí, že sám má takové pocity a že jí s nimi pomůže. Nesmí však nic z toho prozradit ostatním. Po chvíli váhání souhlasí a snaží se v přítomnosti ostatních chovat jako bezcitný sperkoid. Velitel Dacoon její zprávě věří, ale chce ji odvést na základnu Marsocc, kde ji podrobí podrobnějšímu výslechu.

To by byl její konec a po návratu do přidělené kajuty se náležitě vyděsí. Atlan ji však dokáže uklidnit. Během orientačního manévru se objeví čtyři borgské krychlové lodě a zaútočí na vás. Dva lze zničit, pak se podaří uniknout i poškozenému BEHUTSAMKEIT. V kajutě Atlan zjistí, že zbroj zabitého Spercoida zmizela. Brytthan o tom nic neví, ale Laccied se přiznává, že ho odstranil. Opět se mu podaří citově zdegenerovaného Spercoida uklidnit, ale už ne ze soucitu, nýbrž z logického uvažování. Víte, jeho pocity se v poslední době výrazně změnily. Stále cítí strach a vzrušení, ale pozitivní pocity se stále více vytrácejí. Zdá se, že oblek snižuje jeho city a nakonec je zabije. Alespoň dokud nosí helmu, která k ní patří, a tu musí nosit skoro pořád, jinak by jeho identita zmizela. Nebude schopen nosit brnění dlouho, aniž by ztratil svou osobnost a stal se sám sperkoidem.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Diener_des_Tyrannen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál