Atlan 377 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 377
Název:Koridor dimenzí
(Korridor der Dimensionen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Invaze Kroloců
« AT 370 • chronologicky • AT 378 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: listopad 2649
V moci Kroloců

Nakonec začínají korunovační obřady nového krále Atlantidy. Do pevnosti dorazili vyslanci z celého Pthoru a nový vládce pronese projev, v němž varuje před blížícími se problémy a vyzývá k jednotě různých národů a zájmových skupin. Když slavnost začíná, fragmentem světa otřese několik otřesů a už tak šedivý soumrak ještě více potemní. Zdá se, že Pthor někde uvízl.

Razamon dostane za úkol prozkoumat situaci s Balduurem a jeho vlkem Fenrirem. Kormidelník Pthor, který se v posledních týdnech psychicky zotavil, připravuje vedlejší pyramidu FESTONU, která není ničím jiným než dingy hlavní budovy FESTONU. Pokřtí malou vesmírnou loď BERSERKER a proniknou do pláště klenby. Mimo Pthor se nachází nespočet balvanů a skal různých velikostí. Objevují prachová zrnka až po asteroidy všech velikostí a Razamon si je jistý, že se jedná o legendární džem Corsallophur. Náhle objeví létající disky s neidentifikovatelnými postavami, které pyramidu uvězní, vezmou ji do vleku a přenesou ji na velký vyhloubený asteroid, kde je v hangáru umístěn BERSERKER.

Opustí svou vesmírnou loď a jsou zajati, ale neodzbrojeni, pavoukovitými tvory. V jejich cele je spoluvězeň, který během několika hodin pozná Pthoru a řekne jim, že je z Eripae a jmenuje se Pona. Její nepřátelé si říkají Kroloci; kdysi žili jako parazité na mnoha planetách v korzalofúrském džemu, dokud nedošlo ke katastrofě a roj nebyl z neznámých důvodů rozprášen. Poté se postupně vyrojili a stali se dominantní rasou, která žila z nájezdů; Pthor pro ně byl vítanou obětí.

Mezitím má Kennon zvláštní zážitek. Bývalý specialista USO, jehož vědomí nyní žije v těle mladého Grizzarda na svahu poblíž pevnosti, objeví létající disk, který zřejmě pronikl pláštěm klenby (což by mělo být nemožné), přiblíží se k němu a prosvítí ho podivnými paprsky. Poté odlétá do dalších oblastí Pthoru. Kennon podává zprávu Atlantovi (lordu admirálovi se stále ještě neprojevil), ale Arkonid neví, jak má reagovat.

Uprostřed jejich rozhovoru s Ponou jsou dveře vězení zavařeny krolocianskými roboty; kormidelník, který žije ve fragmentu na palubě BERSERKERu, je přeprogramoval a nechal je odvézt do Gossanyjského údolí - zóny, která je považována za kontaminovanou, a proto je pavoukovcům nepřístupná. Zde se setkávají s Acticem, hadovitým tvorem, a jeho soukmenovci, kteří jim slibují podporu. Znají tajný průchod do komnat Heyzera Cora, velitele Hyrkonie, kde právě pobývají. V údolí Gossanya se nachází mnoho uprchlých vězňů a vlasoví elfové zde zanechali těžce oslabenou Ponu. Se svými novými spolubojovníky se vydají na Heyzer Cor a unesou ho.

Krátce nato je začne pronásledovat armáda kroloců a robotů. Zatímco Razamon, Balduur, Actic, jeho kolegové roboti a četní Satalové brání vchod do údolí Gossanya, Pona je několika Sataly odvedena do staré vesmírné stíhačky, s níž může ze základny uniknout. O něco později je Heyzer Cor osvobozen, načež jsou oba Pthoriané a jejich společníci rozsekáni roboty. Balduur, Fenrir a Razamon jsou předvedeni před Hejzera Kora, který jim sdělí, že Kroloci mají v úmyslu dobýt Pthor.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Korridor_der_Dimensionen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
2.12.2021
1566 před NGL
32. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459550.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!