Atlan 307 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 307
Název:Bojovníci noci
(Kämpfer der Nacht)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Odysea Atlana a Razamona
« AT 306 • chronologicky • AT 308 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. září 2648

Atlan a Razamon dokázali získat zpět kameny iluzí pro Wolterhaven, ale nenašli náhradu za své zabité koně. Proto musí jít po Cestě mocných pěšky. Aby toho nebylo málo, Razamon uvízne v písečné bouři v tekutém písku, ze kterého se ho Atlan snaží zachránit. Poté se objeví obrovský vlk, v němž Atlan pozná Fenrira ze severských ság. Přátelé následují vlka skrz bouři a jsou zavedeni na malý kopec, kde stojí Steinheim, hrad Balduura, syna Ódina. Po nějaké době se však objeví robotická bytost Deckenwiezel, která vlka sváže a požaduje, aby okamžitě utekl, jinak poslouží jako "oběť". Atlan a Razamon se řídí radou.

Robot je stejně jako vlk Baldurovým služebníkem. Oba však mají rozdílné názory na to, co je nejlepší pro jejich pána, který se zoufale snaží udržet svou milenku Opal naživu. Od chvíle, kdy Pthor opustil její domovskou galaxii Zuklaan, kde poprvé vstřebala Balduurovu životní energii, upadla do kómatu. Nyní pro její přežití využívá oběti, které mu Fenrir přináší. Přes den si nese následky Opalova počátečního oslabení, zůstává mu jen síla a hbitost starého muže. V noci je však stále stejným silným bojovníkem jako kdysi. Proto čeká až do soumraku, než se vydá pronásledovat uprchlíky. S vypětím všech sil se mu podaří uprchlíky dostihnout. Několik kilometrů od Wolterhavenu se konečně pustí do boje. Ani Razamonovo berserkerské šílenství nedokáže ochránit dva špatně vyzbrojené přátele před přesilou a výzbrojí Syna bohů. Jsou poraženi a Balduur je hodlá odvést do svého kamenného domova jako vězně. Podaří se jim však zdržet zpáteční cestu natolik, že těsně před dosažením cíle vyjde slunce. Balduur ztrácí sílu a ochranné brnění ho nyní ochromuje. Přátelé se snadno osvobodí a odzbrojí ho. V naději na informace ho nyní přivedou do kamenného domu jako svého vězně. Zde se nyní dozvídají tajemství syna bohů. Kromě toho však dostávají jen málo nových informací. Syn boha jim však dovolí využívat jeho knihovnu.

Zatímco oba přátelé studují knihy, Balduur nepozorovaně aktivuje zařízení, které je má zbavit životní aury. Kvůli svému oslabení se však při jeho obsluze dopustí chyby, která způsobí požár. Opal se probudí, vyhodí sarkofág do povětří a zaútočí na Balduura, když se oheň rozšíří. Zatímco Atlan a Razamon bojují s ohněm, Opal se zřejmě snaží Balduura zabít nadlidskou silou. Deckenwiezelovi se podaří vyřadit z provozu systém podpory života, ale při následné detonaci je zničen. Nakonec zasáhne Fenris Wolf a Opal zabije.

Po uhašení ohně Atlan a Razamon ošetří Balduurova zranění. Když se syn bohů probudí, zavrhne Fenrira jako vraha své milované a propadne hlubokému žalu. Přátelé si uvědomí, že zde už nic nezískají, a opustí Balduurův kamenný dům, aby se vrátili do Wolterhavenu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Kämpfer_der_Nacht« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!