Atlan 304 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 304
Název:Syn bohů
(Sohn der Götter)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Odysea Atlana a Razamona
« AT 303 • chronologicky • AT 305 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. září 2648

Atlan a Razamon dokázali uniknout technosu Zbohra se Zugorem. Protože však přesně nevěděli, kde jsou letové koridory otevřené pro kluzáky, opustili je a zřítili se těsně u Silnice mocných. Hugin a Munin, dva Odinovi havárii pozorují a odlétají na západ k hradu Komyr, sídlu Honira, syna bohů. Upozorní Odinova syna, že se něco stalo. Ten má na starosti monitorování úseku silnice mezi Zbahn a Orxeya. Nasedne na svou větrnou růžici a vyrazí s ní. Jeho dvouhlavý sluha Muur-Arthos, kdysi člen hord noci, zůstává na hradě sám.

Sotva Honir odejde, z kalichu Or se vynoří Szaru, téměř polointeligentní monstrum z Hordy. Všem nestvůrám Pánové pevnosti přísně zakázali přibližovat se k hradům Odinových synů, a zejména jim škodit. Šaru tedy také počkal, až Honir opustí jeho lůno, nicméně první zákaz překonává. Muur-Arthos v panice uprchne a ukryje se ve vinném sklepě hluboko v Komyrových zdech, zatímco drak způsobí na nádvoří značnou spoušť. Dvojhlavý muž končí svůj život a utěšuje se nad posledními hodinami, které mu zbývají, pitím vína.

Polointeligentní burkoll si také všiml, že havaroval kluzák. Považuje za svou povinnost udržovat cestu mocných volnou, a proto ji Honir toleruje, stejně jako její bratry. Přiblíží se k místu havárie a rozhodne se nejprve zlikvidovat dvě organické bytosti ležící vedle něj v žaludku a teprve poté se pustí do těžké práce na odstranění Zugora. Zatímco se však pokouší vytáhnout Razamona ze svého oděvu, Atlan se probudí a podaří se mu ho odehnat. Po chvíli se probudí i Razamon a pomocí různých kusů šrotu se jim podaří udržet Burkolly od sebe, ale od havarovaného kluzáku se jim nepodaří dostat.

Honir dorazí na místo havárie a zažene Burkolly, kteří se mezitím shromáždili, svou Varsovou koulí. Okamžitě si Atana splete se synem bohů a zeptá se ho, kterou část spícího Fafnira má střežit. Atlan mu ochotně vysvětlí, že on a Razamon jsou ze Země, a poděkuje mu za záchranu. Honir je oba vezme s sebou, aby se mohli zotavit na Komyru.

Jakmile se tam ocitnou, rychle objeví nevítaného hosta Szaru, který nedbá ani posledního pokynu pánů pevnosti, aby nikdy nezasahovali proti Odinovu synovi. Zaútočí na tři výtržníky. Atlan a Razamon si za pomoci několika ulomených větví opatří zbraně podobné oštěpům, a zatímco Honir vstupuje do hradu, zaútočí na draka. Po těžkém boji lze Szaru porazit, načež Honir padne na kolena. Atlan zjistí, že má vážné zranění pravé kyčle. Odnesou ho do hradu, svléknou ho a zjistí, že Honir má na sobě masku. Pod ním se skrývá mladá, ale velmi silná žena. Zatímco ošetřují zranění, přibíhá opilý Muur-Arthos ozbrojený mečem, kterým se ohání tak nešikovně, že si málem uřízne hlavu, a chce zabít podezřelé vrahy svého pána. Razamon ho odzbrojí, zatímco Atlan ho sváže a nechá ho vyspat v jiné místnosti.

Když se Honir znovu probudí, je nejprve šokována, že bylo odhaleno její tajemství, ale pak vypráví svůj příběh. Její pravé jméno je Thalia a je jedinou dcerou Odina. Protože však Odin nesměl mít dceru, bylo pro ni přijetí identity syna od počátku jediným východiskem. Atlan a Razamon se jí snaží tento nesmyslný postoj rozmluvit a zdá se, že se jim to daří. Při společné večeři, které se Thalia poprvé po stovkách tisíc let účastní jako žena, dokáže, že má nejen fyzickou sílu čtyř dospělých mužů, ale také chuť k jídlu. Poté je Muur-Arthos odvede do jejich kajuty, aniž by je nepřímo varoval.

Atlan je nedůvěřivý k míru a převezme hlídku, když uslyší podivné melodie. Společně s Razamonem hledají zdroj a pozorují Muur-Arthose, jak náměsíčně vystupuje na vysokou věž a skáče z ní dolů. Zachrání ho a obviní dechovou harfu, tajemný hudební nástroj. Když se snaží vrátit do svých komnat, málem se stanou obětí padajícího torza. Jde zřejmě o útoky Thálie, která se pravděpodobně chce zbavit svých důvěrníků, ačkoli oba hosté slíbili, že o Honirově pravé identitě nikomu neřeknou. Oba se sluhou zamíří do kuchyně a upravují ji, jako by právě znovu jedli, když vejde Thalia. Všichni tři hrají hloupé a tvrdí, že o tom, co se stalo, nevěděli. Při další snídani se o tom už nemluví. Poté se Muur-Arthos pustí do porcování dračí mrtvoly a přípravy masa k vaření. Přitom stále ochutnává syrové dračí maso a postupně získává zpět své původní fyzické síly.

I když to dělá s velkou lítostí, Thalia nevidí jinou možnost, než se znovu pokusit odstranit své důvěrníky. Otráví svého sluhu a připraví kamenný sloup tak, že by Atlan a Razamon byli rozdrceni, kdyby Atlan nebyl příliš opatrný. Nyní útočí v plné zbroji a se zbraněmi, ale nedokáže je zabít. Naopak se ukáže, že jsou tak dobrými bojovníky, že jí nezbývá než z hradu uprchnout. Poté se vzdá, protože jediný přístup ke Komyru je zablokován jejími nepřáteli. Slíbí, že odteď už Arkonidovi a Berserkerovi nic neudělá, a s úlevou zjistí, že Muur-Arthos přežil i její útok jedem.

Aby jim to vynahradila, daruje oběma společníkům quorky a meče a také cenné rady, které mohou využít v dalším cíli jejich cesty, obchodním městě Orxeya. Poté se vydají na cestu spolu s Muur-Arthosem, kterého Thalia už nemůže snést ve své blízkosti, přestože jí poskytoval cenné služby. Po nějaké době dorazí na místo na Cestě mocných, kde se Burkoll zabývá odklízením barikády z klád a kamenů, kterou tam neustále staví neviditelní nepřátelé. V tu chvíli je dvouhlavý muž přemožen, spustí divoký bojový pokřik a vyrazí na Kalmlechskou pláň, aby se připojil k hordám noci. Oba společníci pokračují v cestě do Orxeye.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Sohn_der_Götter« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál