Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 316
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 316
Název:Lovec a syn bohů
(Der Jäger und der Göttersohn)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Odysea Atlana a Razamona
« AT 315 • chronologicky • AT 317 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. září 2648

Zatímco Heimdall zahání říční lupiče, kteří ho přepadli, bubeník Koy se vplíží do družiny Odinova syna. Když ho Heimdall spatří, projeví překvapení, ale přátelská povaha malého cizince mu zabrání, aby ho jednoduše odehnal. Koy mu pomůže opravit jeho vozidlo Truvmer a syn bohů ho nakonec vezme s sebou.

Když dorazí do Heimdallova domu, Lettro, syn bohů, si hned všimne, že něco není v pořádku. Nechá Koye ve vozidle a s Khyldou v ruce se blíží k bráně. Když otevírá vchod do svého domu, z nadpraží brány se vylomí kamenný kvádr a padající trám Heimdalla téměř omráčí. Nyní ze stínů vystoupí několik průsvitných postav. Koy šlápne na plyn, a zatímco se Heimdall drží pod vozem, jednoduše projede příliš úzkou branou k vlastnímu domu. Uvnitř zabarikádují dveře a pak se vydají hledat jediného Heimdallova spolubydlícího, mága Kröbela. Poté, co ho vysvobodí z másla a zbaví ho pout, nastane chvíle klidu. To však netrvá dlouho: hlasitý zvuk naznačuje, že se někdo vloupal do domu. Heimdall s Kröbelem a Koyem v závěsu spěchá do Komnaty pokladů, kde uchovává několik zlomků Parraxyntu, který zdědil po svém otci Odinovi. Vysvětlí Koyovi, že po fragmentech jde technoklan Gordy. Nemohou je však ukrást, protože je na ně příliš silný. Proto se ho snaží terorizovat všemi prostředky, dokud jim je dobrovolně nevydá. Členové jejich klanu se nějakým způsobem mohou stát "duchy", kteří mohou procházet zdmi a obtěžovat jeho a Kröbel kdekoli v domě. Dělají to už nějakou dobu. Tentokrát je však něco jinak.

Na poli poblíž osady Gleidruss, kterou ovládají Gordysové, si farmář všimne několika Technosů, kteří postavili a používají podivná zařízení. Tato zařízení přivádějí duchy a přenášejí je do Heimdallova domu. Náhle se však objeví potíže. Přišla zpráva, že Kartaperátor byl zničen a Artol Forpan spáchal sebevraždu. Všichni vědci a veškeré technické vybavení se musí okamžitě vrátit. Aniž by mysleli na své "oduševnělé" členy klanu, technici vše vypnou, sbalí se a odejdou.

Heimdallovi a jeho pomocníkům se naskytne strašlivý pohled: Uprostřed zdí pokladnice se zhmotní tři z napadených Gordů. Ostatní Gordys se také znovu zhmotní a podezřívají Heimdalla, že je viníkem smrti jejich klanových bratrů. Přestože si tím vynutí hněv pánů z pevnosti, zaútočí na Heimdalla s úmyslem ho zabít, ale ten dokáže útočníky udržet dál od parraxyntových kousků. Když Koy konečně použije svůj psychický talent na jednoho z útočníků, ostatní se zděšeně rozprchnou. Útok skončil. Koy stále pomáhá s úklidem, ale po noci plné odpočinku se vydává pokračovat v pátrání, které je částečně zaměřeno na jeho matku, ale také na dva cizince, které považuje za možné spojence. Už dávno definitivně opustil svou loajalitu vůči pánům z FORTU. V jejich říši se děje příliš mnoho věcí, za nimiž Koy nevidí jiný důvod než mučení bytostí. Heimdall půjčí Koyovi svůj truvér a Kröbel dá bubeníkovi "elixír, který probouzí i mrtvé".

Cestou na severozápad Koy spatří několik Yrkanů, jak krouží nad určitým místem. Když tam dorazí, zjistí, že vyděděnec Knarder umírá, protože mu záhadná bytost zvaná Kramolan předpověděla setkání s Bubeníkem. Zde bubeník použije elixír - ten Knardera nezachrání, ale umožní mu bezbolestně zemřít. Poté ho Koy pohřbí. Koyova zvědavost je podnícena a on sám Kramolana také vyhledá. Věštec vidí ve své budoucnosti mnoho problémů a hlubokého ponížení, než se setká s cizinci. Výměnou za nahlédnutí do budoucnosti poskytne Koy Kramolanovi informaci, že Heimdall vlastní velké množství fragmentů Parraxyntu. Poté pokračuje ve své cestě.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Jäger_und_der_Göttersohn« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)