Atlan 459 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 459
Název:Smrtelná propast
(Die Todesrinne)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Vysazeni na Dorkhu
« AT 458 • chronologicky • AT 460 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Pochod do města obchodníků

Můj poslední bojovník zemřel. Jen já jsem zdolal rokli. Počkám v Turganu na (nečitelné), vládce Dorkhu. V Turganu zabiju pána a budu vládnout místo něj. Jestli se moje stezka také neztratí mezi Roklí smrti a Turganem, jako mnoho jiných. (Deska legendárního Lauderova čtyřlístku v jihovýchodní věži rokle) Grizzard a Razamon dorazili do Rokle smrti, kaňonu mezi východní čtvrtí Dorkhu a zbytkem Dimenzionální cesty. Jen asi 30 km za stezkou Gutter Trail, jediným mostem přes kaňon, se nachází Turgan. Skalní město na východním pobřeží je cílem obou společníků. Razamon tuší, že Atlan se brzy objeví na trhu s otroky, který se tam bude konat. Grizzard mezitím znovu získal kontrolu nad svým tělem a zcela vytěsnil Kennonovo vědomí. Berserker o tom nemá tušení a bývalý spáč nehodlá Nesmrtelného o výměně duší informovat. Kromě toho Copasallior nařídil Terranům, aby našli a zabili Atlana, jinak bude výměna těl zrušena.

Razamon a Grizzard nejsou schopni zaplatit strážcům mostu šest khamů, malých křišťálových čoček, které jsou v Turganu platidlem, a tak se v noci vplíží na stavbu z obrovských skalních bloků. V polovině cesty nahoru dojde k silnému zemětřesení; zdá se, že se dimenzionální výtah pokouší nastartovat, ale nedaří se mu to. Několik bloků se vylomí z mostu a kupecká karavana vpředu se dostane do vážných potíží. Grizzard využije situace, ukradne jednoho z Chreeanů a odjede s ním. Razamon naopak poskytne pomoc a zachrání život několika členům karavany i Bruen Gurdovi.

Když zemětřesení ustane, půjčí Razamonovi obchodník Biderruk z vděčnosti chreean a zachráněný strážce mostu se k němu připojí na cestě do Turganu. Na druhém konci rokle mu Gurd ukáže tabulku, která vypráví o událostech Lauderova čtyřlístku, o nichž Razamon četl už v Cibule.

Následujícího poledne dorazí Gurd a Razamon do skalního města. Je jim dovoleno projít kolem podplacených stráží a po dohodě s Biderrukem pokračovat do Nabitého Chreeanu, kde žije turganský Harkker. Zde se vrátí Razamonův jezdecký vůl a dostanou najíst. Když se Razamon snaží dostat do jiné části města, strážci mu v tom s Gurdem zabrání a donutí ho přejít městskou zeď. Stráže je nezabijí oštěpy a šípy a oni sklouznou dolů na kupeckou ulici.

Když se pokusí znovu vstoupit do města, brání jim v tom stráže. Razamon pošle Gurda zpátky k ostatním strážcům mostu a v noci vstoupí s Lakovem do městských stok. Turgan ví, že je tam velký poklad, ale hlídá ho šelma. Připomíná přerostlou chobotnici s nesmírně dlouhými chapadly. Berserker se mu díky své sekerce dokáže postavit a skutečně najde místnost, kde monstrum požíralo své oběti. Kromě mnoha kostí tam najdou i několik pytlů khamů a Lakow si vezme, co unese. Jejich cesty se rozdělí, protože Lakow chce legálně předat strážcům, což se mu podaří. Razamon naopak pokračuje v cestě vzhůru zužujícími se kanály.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Todesrinne« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
25.9.2021
1566 před NGL
10. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459482.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!