Atlan 498 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 498
Název:Parraxynt
(Das Parraxynt)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Král Atlantidy / Dutá planeta
« AT 497 • chronologicky • AT 499 »
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 2650
Mág bojuje o moc

Na začátku září 2650 se v pevnosti objeví mág Aponax. Tvrdí, že je schopen zaplnit zbývající mezery v Parraxyntu. Ve skutečnosti však chce zničit stříbrný prsten a podpořit tak Temného Oheima. Když se mu Atlan pokusí postavit do cesty, je poražen Aponaxem s černým mečem a zraněn navzdory Zlatému rounu. Je to Heimdall, kdo zabije záporného mága dříve, než stihne napáchat větší škody. Hlava mágů Copasallior na Atlanův dotaz prohlásí, že se s Aponaxem nikdy nesetkal, ale to nemusí nic znamenat. Za posledních několik měsíců zemřelo nebo bylo z Pthoru vyhnáno přes 200 zavedených relativně nesmrtelných mágů. Protože však počet mágů v dimenzionálním výtahu musí být stále konstantní, lze neustále očekávat překvapivé probouzení nových magických talentů. Aponax pocházel z planiny Oth a byl jedním z magicky nadaných Pthorianů, kteří dlouho čekali na své povolání.

V Moondragu Sconnos úspěšně ukončil magickou revoluci a svrhl staré elity a válečníky. Revolucionáři s údivem zjistí, že starostka Moondragu Senta už léta přijímá od Valjarů jménem FESTONU potravinové dary pro vývařovny. Zadržela však veškeré zásoby pomoci a prodala je Kurodenům na okraji Fyllnské pouště. Sconnos pak nedokáže zabránit tomu, aby Senta a její bratr Bauque, mistr brány Moondrag, byli lynčováni davem. Šílenému Quarrasovi, druhému bratrovi Senty, se zpočátku podaří uprchnout a z pomsty zavraždit Sconnosovu ženu Angy. Sconnos je přivolán na pomoc příliš pozdě; než dorazí, je jeho družka už příliš dlouho mrtvá na to, aby ji mohl přivést zpět k životu. Přestože se mág téměř rozplývá žalem, zdrží se pomsty na Quarrasovi. Naopak, vyléčí bývalého slepého nohsleda Senty z jeho tělesných a zejména duševních neduhů. Quarras si následně nepamatuje nic, co se stalo po jeho 15. narozeninách, a je z něj úplně jiný člověk. S vědomím, že mu Sconnos zachránil život, se stává jedním z mágových nejvěrnějších stoupenců. Stavební práce v Moondragu rychle pokračují. Také proto, že Sconnos a jeho následovníci zjistí, že technické vybavení v katakombách Moondragu je mnohem méně poškozené, než se původně myslelo. Již na začátku září 2650, tedy po pouhém měsíci, je největší nouze překonána a většina škod je opravena.

Sconnos se nyní může zaměřit na nové cíle. Když byl ještě dítě, jeho pěstoun Alpex mu často vyprávěl o zvláštním skleněném paláci v Údolí ztracených duší. Tento palác podle něj vypadal jako obří varhany ze skla a obsahoval poklad, který se skládal v podstatě z osmi magických černých mečů. Když se Sconnos přesvědčí, že už ho v Moondragu nepotřebují, vydá se s malou výpravou do dutiny. Objeví skleněný palác na plošině o průměru 50 metrů, z níž vyrůstají věže jako varhanní píšťaly. Uvnitř je však pouze sedm černých mečů, kterých se Sconnos zmocní. Poté se vydá na FORTRESS. Chce vyzvat Atlan, kterého viní z chaosu na Pthoru. Zatímco mágovi stoupenci ho již oslavují jako nového krále Atlantidy, Sconnos zjistí, že černé meče jsou očarované fragmenty Parraxyntu. Přemění je zpět a artefakt dokončí. Během této činnosti začne Sconnos zářit a průsvitnět, až se nakonec rozpustí. Sám pociťuje pocit štěstí, který nikdy předtím nezažil.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Parraxynt« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál