Atlan 493 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 493
Název:Dimenzionální past
(Die Dimensionsfalle)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Král Atlantidy / Dutá planeta
« AT 492 • chronologicky • AT 494 »
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2650

Po neutralizaci temného jádra Pthoru se podmínky na Kalmlechských pláních náhle změní. Hordy noci ztrácejí veškerou agresivitu a vzpomínají na svůj původ. Vymahači je vytvořili z unesených Pthorianů teprve před měsícem a proměnili je v příšerná monstra, která bez paměti plnila každý příkaz technomutantů. Duševní okovy nyní padly, ale fyzickou proměnu nelze zrušit. Dezorientované, bez domova a bez cíle bloudí bývalé příšery krajinou svého bývalého domova. Jejich staří přátelé, sousedé a příbuzní je však nepoznávají, ale považují je za lovnou kořist. Některé nestvůry z hord noci se vzdávají svému osudu a nechávají se vyvraždit, jiné se stahují do hlubin Krvavé džungle nebo hledají pomoc u mágů v Bariéře Oth. Několik odboček do osady Achternay v masivu Taamberg.

Právě do Achternaje se Razamon uchýlil, aby zemřel, protože brzy ráno zjistil, že jeho časový nuget zmizel. Podivná, neviditelná energetická koule, která byla připevněna k dolní části jeho levé nohy, sloužila berserkerovi jako jakýsi buněčný aktivátor už deset tisíc let. Temný Oheim daroval Razamonovi po jeho vzpouře nuget času a odsoudil ho k nesmrtelnosti jako trest za jeho neposlušnost. Nyní má Berserker poslední termín 62 hodin, ale Razamon se domnívá, že už na sobě může pozorovat první známky stárnutí. Když se na předměstí Achternay shromáždí více než 100 nestvůr z hord noci, postaví se jim do cesty starý Berserker, zatímco vesničané propadají panice a hysterii. Zdánlivé příšery se však ukázaly být velmi mírumilovné a zdá se, že hledají u Razamona radu a vedení.

Razamon se však hordám noci nemůže věnovat, protože ho Sigurd zavolá na pomoc. V pevnosti zřejmě straší. V pyramidě totiž došlo k nevysvětlitelné dimenzionální deformaci. Kdo se ve FORTRESS přesune z jedné místnosti do druhé, změní nejen svou prostorovou polohu, ale přenese se i do jiného času. Atlan je jednou z prvních obětí této časové anomálie a je přenesen do roku 7985 př. n. l., kdy na Zemi již byl Pthor alias Nová Atlantida. S pomocí tajemné duchovní bytosti zvané "Algyrův meč" a časového stabilizátoru se Razamonovi podaří vystopovat Atana v tajze doby ledové a přivést ho zpět do současnosti. To se podaří jen proto, že Atlan a Razamon se v té době už setkali, jen si to už nepamatují.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Dimensionsfalle« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!