Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 356
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 356
Název:Lstivost mágů
(Die List der Magier)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Spercoidové
« AT 355 • chronologicky • AT 357 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
Stará legenda se stává skutečností

Thalia, na kterou Jarsynthia uvalila milostnou kletbu, zůstává v řetězci Tronx, kde se Koratzo a jeho přátelé snaží kletbu zlomit. To se jim však nepodaří; zdá se, že mezi Jarsynthií a Odinovou dcerou existuje přímé spojení, které dokáže proniknout magickými bariérami vztyčenými kolem řetězu Tronx. S těžkým srdcem se hlasový mág rozhodne požádat Copasalliora o pomoc. Aby neriskoval útoky nepřátel na neutrálních cestách, používá tajný průchod, který zná jen on a Parlzassel a který kdysi vytvořil jeskynní mág Wa.

Cesta vede částečně i přes Parlzasselovo území a Koratzo je okamžitě konfrontován jeho dravými kočkami a přiveden k mágovi šelem. Poté, co ho Parlzassel požádá, aby jednoduše překročil území, zavede ho do budovy, kde se nachází Glonnis, nestvůra, kterou zkrotil z hord noci. Je to blíž smrti než životu a mág bestií nemůže přijít na příčinu. Hlasový mág však pozná, že jedno ze čtyř srdcí šelmy bylo ukradeno. Mohla to být jedině Srika a mohla to ukrást jen s Jarsynthiinou pomocí. Protože je celý organismus zvířete naladěn na čtyři srdce, krátce poté zemře. Parlzassel vezme Koratza na hřbetě obřího ptáka na vrchol Crallionu, sídla světového mága Copasalliora, a poděkuje mu za jeho úsilí.

Ten se okamžitě obrací na Koratza s žádostí o pomoc: Odinovi synové ho požádali, aby jim pomohl přivést Odina zpět do říše živých. Copasallior chce Thalii zamaskovat a poslat ji do pevnosti jako falešného Odina, aby přivedla k rozumu Odinovy syny, kterým jde jen o jejich nároky na moc. Když Koratzo vypráví o svých potížích s Thalií, Světový mág ho tvrdě urazí, a to tak, že ho vlastně vyzve na magický souboj. Díky vnuknutí snového mága Kolvisse, který s Koratzem vede krátký telepatický dialog, si uvědomí, že Copasallior musel být nahrazen jednou z Jarsynthiiných projekcí. Opustí vrchol Crallionu a pomocí triku, který se naučil od rostlinného mága Antharia, se zcela vizuálně zamaskuje. Díky tomu může sledovat, jak ho Jarsynthia a její spojenec Wortz hledají a poté odcházejí.

Koratzo požádá o pomoc uzlového mága Glyndiszorna, který ho okamžitě přivede zpět do řetězce Tronx. Tam už na něj čeká skutečný Copasallior. Poté, co je informován o tom, co se mezitím stalo, se rozhodne prozatím nereagovat. Místo toho pomáhá osvobodit Thalii. Několik mágů z řad rebelů z řetězce Tronx poskytne své magické schopnosti, Copasallior je spojí a kouzlo zlomí. Zároveň je Jarsynthia tak vážně poškozena, že incident přežije jen díky Wortzovi, mágovi života, který se náhodou přišel podívat, jak se věci mají.

Po chvíli přemlouvání Thalia souhlasí, že se své role ujme. Antharia vytvoří živou masku, která splyne s Thaliiným tělem, Koratzo jí propůjčí mužský hlas a Copasallior jí daruje zbroj hodnou otce bohů. Maska je však ovlivněna Jarsynthiinou magií. Jakmile spatří Atlana, její maska spadne - ale Arkonid je už nějakou dobu nezvěstný a jeho návrat se v dohledné době neočekává.

Nyní se plánuje řádné vystoupení Odina, na jehož provedení spolupracuje několik mágů - což je pro všechny kromě rebelů první zkušenost. Poté, co Glyndiszorn chytí - podle očekávání - útočícího Karsjanora do jedné ze svých pastí, otevře spojení z magického uzlu obklopujícího Velkou bariéru Othu, Parlzassel ovlivní Hugina a Munina, aby řekli Synům bohů, že se mají večer pokusit o vyvolání. Když přijde čas a všichni tři se chystají aktivovat Odinův svícen, mág počasí Breckonzorpf ho poryvem větru smete ze stolu a Koratzo se před pevností ozve hlas požadující zaklínadlo. Hrozí příliš velké nebezpečí, že by jinak Odinovi synové upadli do transu a bombastické podívané by si ani nevšimli. Venku se mezitím strhne mohutná bouře, z oblohy šlehají blesky, z nebe se snáší záře (vytvořená Querllem), objevuje se plamenný kruh vytvořený Haswahu a v něm falešný Odin.

Zatímco mágové toto vše vytvářejí, Copasallior soustřeďuje jejich energii. Soustředění Odinových synů však také způsobilo poruchu a světový mág tento vliv odkloní na povrch Looru. Thalia si myslí, že v krajině Loors krátce zahlédla nějakou osobu, ale hned poté se zhmotní v kruhu plamenů.

Heimdall, Balduur a Sigurd přivedou domnělého otce bohů do pevnosti a pohostí ho. Fenrir se nedá oklamat maskou, ale pro tento případ její štít Parlzassel patřičně magicky nabil - Fenriswolf ustupuje.

Razamon a Kolphyr se vrátí z Údolí ztracených duší právě včas, aby mohli sledovat konec hry. Zejména Berserker je skeptický a v nestřeženém okamžiku se postaví Odinovi. Thalia se mu musí prozradit poznámkou v tomto smyslu - ale on stojí na její straně a na straně plánu mágů.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_List_der_Magier« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)