Atlan 425 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 425
Název:Pomsta Kerneetů
(Die Rache der Kerneeten)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Král Atlantidy / Buněčný aktivátor a extrasmysl
« AT 424 • chronologicky • AT 426 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Na místě falešných kouzel

Než varhanní loď KYR dorazí do centrálního světa marantronského území, je odkloněna na planetu Jardiehanoor, synovcovo bývalé prázdninové sídlo. Planeta je v současnosti vyprahlý, rudý pouštní svět, který je neustále zahalen rudým závojem energeticky nabitých prachových mračen. Přistání na prašném světě je vždy nebezpečný let naslepo.

Verkonder a Atlan mají být vysazeni na základně Scuddamor v člunu KYR, ale při přiblížení je malé plavidlo sraženo bleskem. Atlan zůstává jediným schopným členem posádky, chráněným Zlatým rounem, a zachrání Verkondera z hořícího vraku. Společně putují pouštní krajinou a jsou napadáni řídkým, ale zmutovaným rostlinstvem. Nakonec oba trosečníci objeví dva jednorožce, kteří je zavedou do zapomenutého kopulovitého města napůl zapadlého v písku pouště.

Po nějaké době objeví cestu dovnitř a najdou před sebou futuristické klidné město. Humanoidní obyvatelé se apaticky pohybují vpřed pomalým tempem a nereagují na žádné pokusy o kontakt. Po jednom dni se to změní a obyvatelé se stahují do centra města. Když Atlan a Havare dorazí, uspořádá několik obyvatel triumfální průvod. Přes osadu přenášejí klec, v níž je držen v zajetí malý skřítek, údajně totožný s Chirmorem Flogem. Arkonid osvobodí cizince a prchá s ním a Verkonderem. Ještě než stihnou opustit město, objeví se Scuddamor a zničí ho, zatímco domnělý Chirmor Flog se roztříští a rozplyne v rudý prach. Vedoucí akce Darziner vysvětluje, že všichni obyvatelé města byli jen přeludy Kerneetů. Jednalo se o červené korálové tvory, kteří byli zničeni. Rozpadli se na prach a vystoupali do atmosféry, přičemž si zachovali vědomí. Od této chvíle vytvářeli z (částečně vykrystalizovaného) prachu pseudotvory a pseudostavby, dokonce celá pseudoměsta, v nichž se synovci mstili a soudili ho.

Když se jeden z jednorožců Scuddamorům ukáže, je okamžitě zastřelen, protože jeho chování je mylně chápáno jako nepřátelství vůči Atlantu. Nesmrtelný je pro Chirmora Floga prozatím velmi cenný. Proto je Arkonid následně převezen na základnu, kde na něj čeká Lardor, smrtelně nemocný Noot. Atlan má ještěřího tvora vyléčit buněčným aktivátorem a prokázat tak jeho účinnost, což se mu podaří. Poté se Verkonder a Atlan vrátí na palubu KYRu a pokračují v cestě - tentokrát nejvyšší rychlostí přímo do Säggalla.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Rache_der_Kerneeten« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!