Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 429
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 429
Název:Expedice mágů
(Expedition der Magier)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Buněčný aktivátor a extrasmysl
« AT 428 • chronologicky • AT 430 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Pátrání po ztracené stopě

Kennon, bubeník Koy, Kolphyr a Fenrir se dostanou do Velké Othské bariéry mezerou v Magickém uzlu, když ji začnou ostřelovat Scuddamory. Čekali několik hodin, pak se objevil světový mág Copasallior a odvedl je do Crallionu. Zde už na ně čeká Koratzo a Kennon se snaží přimět mágy k boji proti okupantům. Mágové to však odmítají, protože kdyby chtěli, mohli by Scuddamorové snadno zničit celý Pthor.

Jsou však ochotni podniknout výpravu, aby Atlanovu stopu našli. Ještě před několika týdny měl král Atlantidy u sebe Velkou plejádu, jejíž odlesk svobody si mohou mágové přivlastnit na vesmírné vzdálenosti, protože obsahuje pozitivní energii. Atlan ji však musel zanechat na Cyrsiku a právě tam se nyní chystá šest mágů. Jsou to Koratzo, Querllo, Haswahu, Rischa, Antharia a Islar.

Glyndiszorn pro ně vytvoří tunel, kterým se dostanou do Cyršíku. Zatímco je šestice uvnitř, začne nečekaně nové bombardování magického uzlu a mág uzlu ztratí kontrolu nad svým tunelem. Objeví se na úplně jiné planetě s bezútěšným chladným podnebím, která se jmenuje Järglinz.

Mágové se stáhnou do jeskyně a čekají, až se Glyndiszorn vrátí na jejich stopu. Při průzkumu nejbližšího okolí se setkávají s podivnými, téměř kamennými tvory s malou inteligencí. Koratzo si s jedním z nich promluví a od Caddina se dozví, že jde o zmutované Scuddamory. Vydá se do jejich primitivní vesnice a od Tarravina se dozví, že jsou přeživšími z havarované lodi GOMIRAPH. Hlasový mág jim nedokáže dát novou naději. A nejen to, vyvolává jejich nelibost, která přerůstá v nepřátelství.

Zmutovaní Scuddamorové se zorganizují a obléhají jeskyni, kde mágové přebývají. Zatímco Koratzo s Haswahuem a Islarem prozkoumává další jeskyni a podaří se mu v ní najít a vzít několik stínových štítů, jsou Rischa, Querllo a Antharia napadeni. Brání se všemi dostupnými prostředky a jsou schopni zabít mnoho útočníků. Nakonec se Koratzo a jeho dva společníci pokusí o lest. Nasadí si stínové štíty a prohlásí, že jsou Scuddamory a chtějí podpořit útočníky v jejich boji. Blaf se podaří a oni se dostanou do doupěte svých společníků. Další boje jsou ušetřeny, protože Glyndiszorn je mezitím vypátral a přivedl zpět do bariéry.

Zde Kennon svou zvědavostí leze mágům na nervy natolik, že se ho chtějí co nejrychleji zbavit. Proto Copasallior dovolí uzlovému mágovi, aby přivedl Kennona do Säggallu, kde chce ten - převlečený za Scuddamora se stínovým štítem - svým způsobem podpořit Atlan. Copasallior a Koratzo se spokojí s dalším tunelem, který je přiblíží k pevnosti. Koy, Kolphyr a Fenrir prozatím zůstávají v řetězci Tronx.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Expedition_der_Magier« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)