Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 400
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 400
Název:Černá galaxie
(Die schwarze Galaxis)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Král Atlantidy / Průzkum Černé galaxie
« AT 399 • chronologicky • AT 401 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Atlan se vydává napřed

Po dlouhé cestě dorazí Pthor na okraj Černé galaxie a náhle se zastaví. To způsobí na fragmentu světa škody a elita se okamžitě sejde v PEVNOSTI, aby se poradila. Atlan se domnívá, že je zbytečné a nebezpečné čekat, co se stane nyní. Chce s GRIETEM proniknout do Černé galaxie a dozvědět se co nejvíce o jejich nepříteli. S těmito znalostmi by mělo být možné znovu osvobodit obsazený Pthor a bojovat proti temným silám. Málokdo je tímto plánem nadšený a Heimdall ho dokonce otevřeně obviní ze zbabělosti a zrady. Pouze Thalia je ochotna jít s ním, podporována 30 Delly pod velením Fälsera a jeho tří zástupců Wurdihla, Branora a Gärga.

Odlétají tedy s GRIETEM a galionská figura Ganzelpohn se brzy opět dostává pod vliv svého kondicionování. Bite s ním bojuje, ale dosáhne jen částečného vítězství. Je nucen zamířit k flotilnímu tendru, nicméně zamlčí varování pro jeho posádku. Proto oba Nesmrtelní a Dellové ihned po přistání opustí orgánovou loď a vstoupí do tendru. Tam je zneškodní a zbaví všech předmětů, které by mohly být použity jako zbraně. Nikdo jiný se o ně nezajímá, a proto se vydávají na průzkum. Při tom se setkávají s pavoučími tvory, kteří na ně útočí, a také se závojovým tvorem Fleuvvem, který se s nimi spojí. Je na palubě neodhalen a pátrá po "dvoubytosti". Fleuvv je vede do řídicího centra, do kterého se lze dostat pouze přes vnější povrch. Do přechodové komory se jich však vejde jen polovina, a když Atlan dorazí do řídicího centra a převezme velení, po druhé polovině nenajde ani stopu.

Spustí tedy po nich pátrání a sesazený velitel Spart je ochoten spolupracovat. Zavede je do místnosti, kde pavoučí stvůry drží v zajetí Atlanovy společníky. Podaří se mu je osvobodit a vrátí se s nimi na velitelství.

Tendr je velmi blízko svému cíli, Enderleinovu tyglíku, a přistává na této opravárenské a šrotovací planetě. Okamžitě se ukryjí v nekonečném prostoru vykuchaných částí vesmírných lodí, dokud nenarazí na tvora, se kterým se sotva dorozumí. Dva dny je vede na sever, kde má mít základnu. Když tam dorazí, zajmou je Solkovi muži, kteří zde vládnou. Ve vězeňském táboře se Atlan setkává s Peroppanem Patnáct-Čtrnáct, který mu dá přibližnou představu o funkci Enderleinova tyglíku. Orgánové lodě se zde opravují nebo zužitkovávají v závislosti na poškození. GRIET se také dostane na řadu a je zpracováván. Organická část kosmické lodi je recyklována, tedy slisována a přetvořena. S hrůzou se pak zjistí, že součástí této organické hmoty byl i Ganzelpohn.

Jeden z Teessů, kteří je hlídají, sebere Atanovi Zlaté rouno a vyzve ho na souboj. Král Atlantidy se domnívá, že je to sám Solka, a musí čelit souboji s mečem, který vyhraje tak, že nejprve otevře Zlaté rouno svého protivníka a pak ho probodne. V nastalém chaosu se jim podaří uniknout a unést obřího pavoučího transportního robota. Jsou však pronásledováni a musí se ubránit dvěma menším robotům, což se jim podaří. Několik dní ho využívají k postupu na jih, kde má být základna. Když ji konečně najdou, zjistí, že je pod ochranným štítem. Je to však překážka jen na krátkou dobu, protože obrněné vozidlo jím pronikne ven. Podaří se jim ho zachytit a použít ke vstupu do stanice.

Stanici vedou opičí Bratudenové, kteří jsou rychle přemoženi. Jeden z nich souhlasí se spoluprací a pomůže jim najít orgánovou loď, která míří do nitra Černé galaxie. Potrvá to několik dní, než HORIET dorazí do Enderleinova tyglíku, aby přijala na palubu novou posádku. Atlan jim chce poskytnout své vojáky, a tak se v obrněných vozidlech vydají na cestu na kosmodrom. Když opouštějí základnu, setkávají se s několika pavoučími transportními roboty a v největším z nich je Solka. Atlan porazil pouze jeho zástupce ve velení. Podaří se jim zničit dva roboty, včetně toho se Solkou. Když jejich velitel zemře, ostatní Teessové ztratí odvahu a znovu se stáhnou. Atlan, Odinova dcera a androidi vstupují na HORIET a okamžitě dostávají první úkol: mají rozpustit zakázaný trh na planetě Xudon, vzdálené 120 světelných let.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Die_Schwarze_Galaxis« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)