Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 483
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 483
Název:Kolébka temnoty
(Hort der Finsternis)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Král Atlantidy / Temný strýc
« AT 482 • chronologicky • AT 484 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Atlan a Berserker v Labyrintu hrůzy

Místo toho, aby se Atlan a Razamon zhmotnili na ritiquijském kosmodromu, objeví se v obrovské budově, ve Skladišti temnoty. Jsou tu nejen bledí a černí Alvéci, ale i příslušníci různých jiných ras, kteří mají pracovat. Ale přinejmenším všichni Alvenové se chovají podivně, tančí kolem ohňů rozdělaných v místnostech a chodbách a zpívají nějaký chorál, jsou úplně v transu a nevnímají nic ze svého okolí. Nebo zamrznou v pohybu - na celé hodiny. Oba návštěvníci se domnívají, že Alvenové jsou nějakým způsobem duševně spojeni s Temným Oheimem a podporují ho v jeho souboji s Černým prstenem. Nejlepší příležitost prohlédnout si mamutí budovu.

Setkávají se s mnoha operačními sály, kde byly nebo mají být živým bytostem odebrány různé části těla nebo orgány. Nedobrovolní pacienti se probouzejí jako první a prchají z operačních sálů; Zarjer Blujer napadne Atana, ale brzy zjistí, že se ho nemusí bát. I on byl připraven na amputaci. Bohužel pouze Alvarové jsou neschopní akce, Gersa-Predoggové ne, a tak Atlan a Razamon musí opakovaně prchat nebo se skrývat. Když se Alvenové proberou, vyhlásí na ně pátrání. Oba jsou rychle obklíčeni a poté, co několikrát těsně uniknou zajetí, se setkají s Dilliborem.

Ten je vedoucím výroby synovců a dostal příkaz od Pammiona, vrchního velitele v Hromadě temnot, aby během několika dní vytvořil nového synovce, který by nahradil Duuhla Larxe, jenž se zbláznil. Dilliborovi se podařilo nemožné a okamžitě dostal další příkaz, aby během dvou dnů pomohl oživit další čtyři synovce. Myslí si, že je utopické, aby se mu podařilo tuto zakázku splnit, protože časový horizont je příliš krátký, ale nemá na výběr. Tehdy za ním přijdou Atlan a Razamon právě včas, aby mu pomohli naplánovat nového synovce pro území Marantronu. Bledý Alve je zavede do obrovské místnosti, Síně stvoření, která je rozdělena na nespočet malých buněk. V každé z nich je jedna nebo více živých bytostí ze všech ras, které v Černé galaxii existují. Když dorazí na území Marantronu, určí jednoho ze tří Havarů, aby daroval mozek novému synovci.

Nyní si Razamon a Atlan uvědomují, co se tu hraje. Synovci nejsou nic jiného než uměle vytvořená stvoření, jejichž jednotlivé části jsou odvozeny z orgánů, končetin a dalších částí těla různých inteligentních bytostí příslušného okrsku. Tato zvrácenost přesahuje představivost obou nesmrtelných a Atlan Dilliona bije, dokud mu Razamon nezabrání v tom, aby Alvena v zápalu boje zabil. Prchají, ale jsou konfrontováni a ochromeni. Když se proberou, jsou odvedeni do Centrálního dómu a ukázáni Pammionovi. Ten kontaktuje Temného Oheima prostřednictvím Gersa-Predogg Panthorga, který vyšel vítězně z bitvy s Černým prstenem. Oheim je osobně odsoudí, aby darovali mozek pro další dva synovce.

Mezitím GOL'DHOR dorazil do Ritiquianského systému. Měla dovést Velkou plejádu do bubliny života, což je skalní prstenec obklopující planetu Ritiqian. Zlatá hvězdná loď je však odpuzována a stále více se přibližuje ke slunci, kolem něhož se obtáčí Temný Oheim. Kolphyrovi se podaří navázat kontakt s GOL'DHOR a domnívá se, že mezi nimi existuje přirozené odpuzování jako mezi magnety. Zlatá kosmická loď a Velká plejáda jsou pozitivní, Bublina života také, Temný Oheim negativní. Bera nyní nevidí jinou možnost než zamířit k samotnému Oheimu a zabít ho pozitivní energií. Ale nehmotní Olken a Yeers s nimi naváží kontakt z bubliny života. Plejáda byla vhodně připravena, aby mohla zničit pouze bublinu života. Na Temného Oheima by to nemělo žádný vliv a kromě toho by Kolfyrova teorie o vzájemném odpuzování silových polí byla chybná. Kdyby zjistili skutečný důvod odporu, mohlo by se jim to podařit.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Hort_der_Finsternis_(Roman)« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)