Atlan 394 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 394
Název:Se silami ducha
(Mit den Kräften des Geistes)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Král Atlantidy / V předpolí Černé galaxie
« AT 393 • chronologicky • AT 395 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: leden 2650
Souboj vyměněných

Sinclair Marout Kennon i Grizzard ukradli z pevnosti před začátkem invaze Kroloců. Nyní je po všem a oba úhlavní nepřátelé vědí, že se brzy dočkají zúčtování. Proto se každý z nich snaží najít spojence.

Kennon krátce cestuje s dalazarem Haazarem a dorazí k prameni na okraji Údolí ztracených duší. Když se k němu Haazar přiblíží, je postřelen puškou. Kennon je zajat bývalým spícím agentem a převezen do jeho osady. Představí se mu jako Korta a vypadá jako Pthorian, až na dvě malé oči navíc umístěné v obočí. Ve vesnici je přivázán kovovým řetězem ke stromu a musí se utkat v souboji s trpaslíkem, který není vyšší než 5 stop a je připoután k sousednímu stromu. Přestože je Kennon fyzicky lepší, čeká ho těžký boj, protože jeho soupeř je velmi hbitý a mazaný. Poté, co zvítězí, není to on, ale trpaslík, kdo je odvázán a zahnán.

Žena mu přinese k jídlu dušené maso a po jeho snědení se z něj line intenzivní zápach. Tím přiláká obrovského dravého ptáka, proti kterému se může bránit pouze řetězem. Když spadne a pták se na něj vrhne, je zasažen oštěpem a uteče. Kennonův zachránce si říká Dartun a je vůdcem ve vesnici. Právě včas poznal, že Kennon je Atlanův důvěrník, a nechce si zahrávat s králem Pthoru. Kennon je osvobozen a hlásí, že hledá bojovníky, kteří by byli schopni vyhrát proti Grizzardovi. Dartun mu slíbí své nejlepší bojovníky, ale ti se ve zkušebním boji proti zkušenému dagorskému bojovníkovi udrží sotva minutu, takže jsou Kennonovi k ničemu. Dartun tedy vyšle zvědy do dalších táborů a ti se brzy vrátí s asi 200 silnými bojovníky různých ras. Kennon je spokojený.

Mezitím se Grizzard také dostane do dutiny, kde se setká s bývalým říčním pirátem Strezzem, který se mu nabídne jako sluha. V dutině se dozvídají, že zde žijí docela mocné bytosti, kterým se zatím nikdo nedokázal postavit. Grizzardovi by se hodili, a tak se je vydává hledat. Žijí na ostrově v malém jezeře, říkají si Mosooni a jejich síla spočívá v tom, že mají paragabity. Tullam, Bushmi, Uson a Metax jsou telepati a sugestoři. Koluje mezi nimi legenda, že jednoho dne přijde mocná bytost, která se postaví jejich schopnostem. Je to Grizzard, který je koneckonců v Kennonově psychicky stabilizovaném těle. Grizzard si jejich intenzivní snahy dostat ho pod kontrolu nevšímá a získává si jejich respekt. Nabídnou se, že půjdou do boje proti Kennonovi, a ihned odejdou s ostatními tvory, které ovládají.

Obě znepřátelené strany se setkají poblíž Dartunovy vesnice a dojde k zuřivé bitvě. Když Mošoňané zasáhnou, bitva je rychle rozhodnuta, protože jejich protivníci jednoduše přestanou bojovat a posadí se. Kennon musí utéct a dostane se do jeskyně, kam ho pozve mimozemská bytost. Říká si Sthoron a ví všechno o Kennonovi a Mosoonech. Vchod do jeskyně je rychle zapečetěn a uvnitř jeskyně se nachází minerál, který blokuje para schopnosti obřích křečků. Kosmokriminálník se dozví, že si Mosooni kdysi podrobili jeho domovskou planetu Thol, než ji napadl Pthor. Nebojí se ničeho víc než hadů a považují je za bohy - bohužel momentálně žádného nemají po ruce.

Grizzard dorazí k uzavřené jeskyni a podle stop, které po sobě zanechal, pozná, že Kennon musel proniknout skalní stěnou. Ve zbroji Porquetor je pro něj snadné otevřít jeskyni a znovu se postavit protivníkovi. I tentokrát se Kennonovi podaří na poslední chvíli uniknout jiným východem a dostane se do nedalekého lesa, kde jeho pronásledovatelé ztratí stopu. Zde Kennon najde hada, popadne ho a přiblíží se ke svým protivníkům, kteří ze strachu a úžasu před plazem znehybní. Nyní má Kennon s Grizzardovým původním tělem nepříjemnou zkušenost, protože je alergický na hady. Během krátké doby se mu nejprve objeví vyrážka na rukou a poté na horní části těla, poté se dostaví problémy s dýcháním, následované závratěmi a silným omezením pohybu. Musí hada odhodit a jeho stav se náhle zlepší. Tím však dává Mošonům příležitost, aby proti němu znovu zasáhli. Na Grizzardův pokyn přimějí Kennona, aby uvěřil, že se ocitl ve své minulosti a znovu prožívá své nejhorší zážitky. Ponížení v jeho normálním těle, nehoda, při níž o něj přišel, obchodník se zbraněmi Cherenas Gortham, který ho nechal vyhodit z přechodové komory CHRATISMA v plné protéze. Pokaždé je blízko tomu, aby nechtěl žít dál, ale jeho vůle přežít nakonec zvítězí.

Když Grizzard zjistí, že Mosooni nedokážou Kennona vypudit z těla, rozhodne se ho zabít pomocí porquetorského brnění. Ještě se však nevyrovnal s Atlanem, který v tu chvíli přichází. Dartun si pro něj přišel a při pohledu na něj se Mosooni dají na útěk, protože ani oni na něj nemohou. Pthorský král oběma protivníkům zakáže další střety. Pokud by některý z nich neuposlechl, nechal by ho uvěznit. Grizzard neochotně souhlasí. Kennon je na to stále příliš slabý, a tak ho Atlan se svým Zugorem odvede do pevnosti.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Mit_den_Kräften_des_Geistes« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál