Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 490
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 490
Název:Expedice ke zdroji života
(Expedition zur Lebensquelle)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Dutá planeta
« AT 489 • chronologicky • AT 491 »
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2650
Kontakt s duší Pthoru

Když chce Atlan navštívit obrazového mága Valscheina v jeho laboratoři, aby se informoval o pokroku ve výzkumu Parraxynte, najde jeho ubikace zpustošené a opuštěné. Valschein byl unesen Vymahači, aniž by si toho strážci Pevnosti všimli - to je pro krále Pthoru dostatečný důvod, aby se konečně pokusil osvobodit mágy Othu a ostatní, které Vymahači odvedli do kobek podsvětí. Atlan, Koratzo a Copasallior se pokusí dostat do podzemní říše Vymahačů pomocí komorového vysílače, který před několika dny použili Sinclair Marout Kennon, Sator Synk a Bördo k útěku z Podsvětí, ale transport je odkloněn.

Atlan a dva mágové se objeví v centru "Duše Pthoru", uprostřed kopulovité haly o průměru přes 100 metrů, která před více než 50 miliony let sloužila jako velitelské centrum pro stále záhadného tvůrce dimenzionálních výtahů. Atlan připomíná velitelství velké hvězdné lodi. Uprostřed místnosti stojí na podstavci velitelské křeslo. Je zkonstruován pro humanoida vysokého asi dva metry a je vyroben ze stejného materiálu jako Zlaté rouno, což je destrukční oblek. Skutečná duše je počítač centrály založený na neznámém principu, který se zřejmě spojil s fragmentem vědomí svého stvořitele a svádí duchovní souboj s Temným jádrem Pthoru, které je odnoží Temného Oheimu. Mágové jsou schopni společně s velitelským křeslem odrazit útok Temného jádra na Atlan.

Jádro se aktivovalo kvůli blízkosti negativní superinteligence, ale Duše ho může udržet na uzdě. K úplné neutralizaci odnože Temného Oheimu potřebuje Kalkulátor Atlantovu pomoc s psionickým klíčem. Klíčem je sedm parraxyntů, které dohromady tvoří zlatou kouli. K nalezení a sestavení potřebných parraxyntů potřebuje Atlan pomoc obrazového mága. Pobyt Atana, Koratza a Copasalliora ve velitelském centru Pthoru se ukáže jako naprostá ztráta času. Podruhé se tři nesmrtelní svěřují vysílací komoře a doufají, že tentokrát budou dopraveni na požadované místo.

Zatímco je Atlan přenesen zpět do pevnosti, Koratzo a Copasallior se objeví přímo v hale "Zdroje života". Škody způsobené Sinclairem Maroutem Kennonem byly mezitím napraveny vymahači. Plazmatické bytosti, z jejíž látky jsou vymahače vyrobeny, však hrozí, že v důsledku tohoto zneužití zemře. Vymahači navíc chtějí zabránit osvobození mágů z Othu. Souboj Koratza a Copasalliora s desítkami vychrtlých rudých hábitů končí jasným vítězstvím obou mágů. Všichni mágové Othu mohou opět svobodně jednat, Vymahači jsou vyhnáni ze svého doupěte v Podsvětí a "Zdroj života" je konečně osvobozen a navrácen ke svému původnímu účelu jako "Matka" Technosu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Expedition_zur_Lebensquelle« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)