Atlan 489 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 489
Název:Spiknutí robotů
(Verschwörung der Roboter)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Král Atlantidy / Dutá planeta
« AT 488 • chronologicky • AT 490 »
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Slouží Temnému Strýci

Pan Moonkay, velký občan Wolterhavenu, zjistí, že pan Merpaux poskytl úkryt hledané Leenii, a oblehne Merpauxův dóm. Vzhledem k tomu, že robotí občan má pouze jednoho sluhu a několik poskoků, kteří mohou čelit ohromnému počtu útočníků, zdá se, že tato situace pro něj dopadne nepříznivě. Merpaux však umožní bývalému nehmotnému uniknout z města robotů tajnou chodbou.

Leenia nejprve prchá okrajem krvavé džungle směrem k Orxeyi, když se před ní nečekaně objeví robot. Když už si myslí, že udeřila její poslední hodina, pozná v něm Quabova nohsleda. Pomáhá Leenii uniknout, dokud se neobjeví tři robotičtí sluhové jako pronásledovatelé. Aby Quabs pokračoval v ochraně jejího života, vysadí ji v Krvavé džungli a naláká útočníky na falešnou stopu. Jednoho po druhém se mu podaří zničit tři robotické služebníky a navíc přijde právě včas, aby zachránil Leenii z jámy velkého střapatého červa. Quabs však náhle změní stranu a vyhrožuje Leenii pistolí; pan Merpaux se zřejmě nechal přesvědčit (nebo donutit), aby souhlasil s názorem všech ostatních robotických občanů. Quabs se stane obětí dvou střapatých červů, kteří vznikli z mrtvoly velkého červa, kterého zabil. Po několika dnech se Leenii podaří opustit Krvavou džungli a je vyzvednuta několika Delly, kteří ji odvezou do pevnosti, kde se hlásí u Atana.

Gambor a Merdino chtějí prodat své znalosti o zdroji oceli Gähamu Lastorovi, a protože nyní mají vstupenky na duše, nic jim v tom formálně nebrání. Poté, co se opevní v Pergatu ve Třech studních, znovu vyhledají Lastora, ale najdou ho mrtvého. Vše nasvědčuje tomu, že viníkem je Gambor, a brzy se na ně vrhne lynčující dav. Merdino se stává obětí, Gamborovi se podaří uniknout pomocí Yasselu.

Gambor se nejprve vydá směrem ke Crallionu, ale padne do pasti loupežníků. Je uvězněn a po několika hodinách najde vedle sebe svůj meč, který mu byl odebrán, když byl zajat. Sotva se osvobodí, ozve se osadou volání, že Brattheim byl zabit mečem. Dalazar unikne jen o vlásek. Zcela vyčerpaného ho vyzvedne Iwein na okraji Wolterhavenu.

V Aghmontu žijí Kelotové v harmonii s Pfistery a nešťastníky, o které se starají, dokud nedojde ke dvěma vraždám. Na Troquarově těle jsou nalezeny stopy, které ukazují na Pfistera jako pachatele, a na Normainově těle stopy, které odpovídají Misgraspovi. Brzy se shromáždí dav, který zapálí několik hnízd Pfisterových a po druhé vraždě zabije několik nešťastníků. Atlan pošle Kennona do Aghmonthu, aby nechal kosmo-kriminalistu vyřešit vraždy. Ten brzy přijde na to, o co se hraje, a na pachatele nastraží past, do které se ihned chytí. Ukáže se, že vězeň je robot, a poté, co se o tom všechny tři znepřátelené strany přesvědčí, uzavřou opět mír.

Atlan pak cestuje do Wolterhavenu na Zugoru a je mu dovoleno navštívit Moonkaye. Velký občan požaduje od krále Atlantidy, aby se napříště vše dělo podle pravidel dokonalosti. Během času na rozmyšlenou, o který Arkonid žádá, najde Ginoverovu tajnou skrýš. Ukáže se, že zabitou bohyní noci je Dello, kterou páni z FORTu pověřili dohledem nad robotickými občany. Nejen to, v tomto doupěti je nalezen a zničen malý predogg Gersa. Robot z Černé galaxie zabil Ginover, protože už ji nepotřeboval. Za podivné chování obyvatel Wolterhavenu mohl výhradně on. Ve jménu dokonalosti měli roboti zajistit, aby po celém Pthoru vypukly boje a války. Gambor je nakonec přivezen na Atlan, ale umírá tam, aniž by mohl vyprávět o svých zážitcích.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Verschwörung_der_Roboter« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!