Atlan 311 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 311
Název:Ostrov kanibalů
(Insel der Kannibalen)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Král Atlantidy / Odysea Atlana a Razamona
« AT 310 • chronologicky • AT 312 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. září 2648

Na své cestě do Taambergu musí Atlan a Razamon nejprve překonat úpatí Fyllnské pouště. Padnou do pasti, kterou na ně nastraží štírům podobní Kenikové, kteří chtějí své oběti využít jako hostitele pro svou královnu, aby nakladla vajíčka. Přátelům se však podaří uniknout s pomocí Gurl a Diamantového zubu Wargoona, kteří závodili s Jukerem a byli přivedeni na pomoc Fenrirovi. Poté pokračují v cestě ke břehu Soumračného jezera, kde doufají, že najdou člun, kterým by se mohli vydat po Dešťové řece.

Sothkoriané žijící na jihozápadním pobřeží je však přijmou velmi nevlídně a Razamona dokonce zajmou a naplánují mu večeři. Po Razamonově osvobození pokračují přátelé podél jižního pobřeží, ale jsou pronásledováni trpasličími bytostmi. Ani hordy noci, jejichž příšery v noci pijí z vod Soumračného jezera poblíž místa, kde společníci nocují, nedokážou Sothkoriany odradit od jejich plánu zařadit je přece jen na jídelníček. Během útoku se však Atlan a Razamon zmocní dvou plováků zvaných Veltery, které Sothkoriané používají k cestování po vodě. Utíkají s nimi na jezero.

Brzy však zjistí, že jsou nevyhnutelně hnáni k ostrovu Tschuuhrt uprostřed jezera. Po příjezdu na ostrov zjistí, že se zde nachází technické zařízení, kde se voda z jezera čerpá a něčím "nabíjí". Domnívají se, že to je důvod, proč voda způsobuje, že každý, kdo se jí napije, je agresivní. Protože čerpadla táhnou vodu ze všech směrů, nemohou opustit ostrov pomocí plováků, protože je proud vždy žene zpět. Nejsou však jediní, kdo má tento problém; v průběhu času se na ostrov čas od času zatoulali i Sothkoriané. Protože na ostrově neexistují žádná jiná zvířata, přešli zcela na kanibalistickou stránku své stravy a k večeři si opět loví Razamona. Poté, co Atlan při osvobozování svého přítele musel některé z nich zabít, jsou však zpočátku zásobeni dostatečným množstvím zásob, aby mohli nechat přátele na pokoji.

Ten se nyní nejprve pustil do stavby voru. V noci však zaslechnou z jezera zvuky, které Atlan označí za zvuky plachetnice. Druhý den ráno hlídají břeh a skutečně najdou loď, jejíž tříčlenná posádka se mezi sebou hádá. Pravděpodobně se napili z vody jezera. Atlan a Razamon doplavou s Fenrirem dostatečně blízko k lodi, aby dosáhli na visuté lano a vylezli na palubu. Nyní jsou naživu už jen dva z bojovníků. Když muži vykročí, jeden z nich se náhle vrhne z lodi, zatímco druhý se nejprve zeptá na Razamonovo jméno, řekne své - Gorzohn - a pak nečekaně skočí za svým společníkem. Již dříve si však Atlan všiml, že se muži podobají Razamonovi; pravděpodobně to byli berserkové.

Atlan a Razamon bez boje získali loď DEEHDRA pro sebe a nyní se vydávají na cestu k Dešťové řece. Netuší, že je pronásleduje bytost, jejímž jediným cílem je pomsta.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Insel_der_Kannibalen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
2.12.2021
1566 před NGL
32. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459550.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!