Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 420
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 420
Název:Pakt se zlem
(Pakt mit dem Bösen)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Průzkum Černé galaxie
« AT 419 • chronologicky • AT 421 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Berserk na dvoře Cagendaru

Razamon má být odvezen z Vemedu do Harrythu, aby ho synovec vyznamenal za zajetí Valvken Peleffa. To se nelíbí některým vysokým dvořanům, zejména trugenovi Drafgarovi-Kertovi. Někdejší Peleffův žák se již dávno postavil do čela odbojové organizace mediků a s jejich pomocí se zasloužil o propuštění svého starého učitele z vězení. Předá Peleffovi připravenou energetickou zbraň a odveze ho kluzákem na jižní pobřeží Vemedu, kde má zabít Razamona (a sám kvůli připravené zbrani okamžitě zemřít).

Policejní náčelník Frant-Erf odveze Razamona kluzákem do Harrytu, ale na jižním pobřeží zahlédne zdravotníky a okamžitě je vezme pod palbu. Přitom je jeho kluzák sestřelen, Frant-Erf zabit a Razamon je dočasně zajat podzemními bojovníky kolem Wol-Tyru. Drafgar-Kert, který se snaží přesvědčit o Peleffově smrti, bohužel zjistí, že Valvke byl opět chytřejší než on. Peleffovi se ho podaří vydíráním odvést zpět do vězení, kde je jeho život v bezpečí alespoň na několik příštích dní. Když Drafgar-Kert sám pátrá po Razamonově pobytu, dostane se do oblaku jedovatého plynu, ztratí vědomí a zřítí se poblíž Thagonu. Když se probere z bezvědomí, je uvězněn spolu s mnoha zdravotníky. S velkými obtížemi se mu podaří přesvědčit velitele Ker-Zempha, aby se nepřidával k partyzánům, je propuštěn a frustrovaný se vrací do Harrythu.

Mezitím je tam dopraven Razamon, který má audienci u synovce a dostane od něj příkaz odhalit spiknutí. Duuhl Larx trpí značnou mírou paranoie, ale je zde skutečně dost úředníků, politiků a bezpečnostních složek, kteří upřednostňují vlastní zájmy před zájmy synovce. Nejprve je na něj spáchán atentát pomocí Steinera, poté mu tajemný Stobb nabídne, že mu předá důkazy o spiknutí, pokud ho bude sledovat. Ve skutečnosti ho Stobb vláká do pasti, z níž se mu daří uniknout jen s velkými obtížemi. Poté se na něj obrátí Kune Falart, který chce rovněž poskytnout důkazy o spiknutí. Opatrný berserker neochotně souhlasí; nejprve je odveden k hřebenovému tlumočníkovi Syngratovi, který mu ošetří rány, a pak skutečně získá dostatek materiálu, aby mohl nahlásit některé vysoce postavené dvořany jako zrádce. Duuhl Larx je všechny včetně Drafgara-Kerta okamžitě nechá umístit do smrtících trubic.

Mezitím je Peleff převezen do Harrytu, kde je uvězněn v paláci synovce v jeho bývalých komnatách. Rozsudek smrti nad ním byl již vynesen a první, kdo žádá o čest kata, vstupuje na scénu. Je to Falart, ale Peleff ho může zabít jedovatou pistolí dřív, než stihne Valvkena probodnout. Poté přijde vypravěč Tiora a půl tuctu dalších budoucích katů, kteří nikdy neopustí Peleffovy komnaty živí. Nakonec Duuhl Larxe tato podívaná omrzí a nechá svého bývalého důvěrníka zavřít do okovů a odvést do Velké zasedací síně.

Mezitím si z Razamona udělá svůj obraz a vybaví ho stejnými projektory, za kterými se skrývá. Díky tomu je Pthorian nejen nezranitelný, ale vypadá jako samotný synovec, tedy jako záře o průměru tří metrů, která se vznáší. Zatímco synovec dostane jeden ze svých záchvatů, který ho na několik hodin vyřadí z provozu, Razamon (v přestrojení za Duuhl Larx) oznámí shromážděnému davu Razamonovu smrt a nechá vyklidit sál. O samotě s Peleffem se mu zjeví ve své pravé podobě. Uzavřou příměří; Peleff zůstává naživu a je mu umožněno uprchnout, za což Razamonovi poskytne četné důkazy o spiknutí, které mu od nynějška usnadní úlohu synovcova vykonavatele.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Pakt_mit_dem_Bösen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)