Atlan 475 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 475
Název:Zkouška snů
(Die Traumprüfung)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Král Atlantidy / Temný strýc
« AT 474 • chronologicky • AT 476 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
V moci Alvů

Vesmírný Zugor, ve kterém Atlan a Razamon opustili Dorkh, je vyzvednut obří varhanní lodí PHARYN a oba jsou dopraveni do velitelského centra. Vesmírnou loď obsluhují sotva metr vysocí humanoidi, kteří si říkají Alvenové. Zatímco černí Alvesové vykonávají různé pomocné práce, bledí Alvesové jsou elitou. Velitel Oddrinn si od nich nechá vyprávět, co zažili na Dorkhu, ale vy jejich vyprávění tak docela nevěříte. Chaddion proto přivede na velitelství Gersa-Predogg Bynarfa, aby ověřil, co je pravda a co ne. Když se však robot vydá k Temnému Oheimovi, aby zjistil, zda už je zná, zasáhne velitel. Obává se, že by to vládci Černé galaxie způsobilo nepříjemnosti, a zakáže to.

Místo toho jsou Atlan a Razamon předáni Yddalaře, aby je šaman Nanughan mohl otestovat pomocí stopaře snů. Než jsou do tohoto zařízení připoutáni, Razamon předstírá záchvat vzteku a nepozorovaně ukradne a strčí do kapsy Yirparion. Prostřednictvím sledovače snů jsou nyní přeneseni do snového světa, kde (mají) procházet stanicemi ze své minulosti.

Atlan se ocitne s Keruhmem na metanovém světě Chratan, kde se Orbanashol III. zřejmě chystá zradit Velkou říši Maahkům. Vtrhne na jejich základnu, ale uzurpátora neosvobodí, protože už je přenesen do dalšího snu. Razamon se ocitá v Severní Americe, kde byl právě zajat Avanzorem za ochranu původních obyvatel Země. Když se mu ukáže Upanak, který ho zradil, neodplácí se mu tím, že by ho zabil, což dokazuje, že už není pravý berserker. Dříve než ho pánové z pevnosti potrestají, je i on přenesen do dalšího snu.

Druhý sen obou nesmrtelných je svede dohromady na planetě Numid v neznámé části vesmíru. Zde jsou zajati Numidy a odvezeni trenérem do fragmentu světa Kroth. V Křišťálovém zámku se dostanou ke Krothovu Szurgoovi a dozvědí se, že Myslící sféra se právě hroutí, protože Sunidové neznámým způsobem zmizeli. A Sféra chrání dimenzionální výtah. Atlan a Razamon si uvědomí, že zmizení Sunidů se přesně shoduje s jejich opětovným objevením, a pokusí se je vyměnit zpět. Berserker proto zničí Yirparion a přejdou do dalšího snu.

Na zcela cizí planetě Drusir se ocitnou v oceánu pokrytém metr vysokými bublinami. Po několika hodinách se jim podaří dostat na obrovský vor, který obývají inteligentní bytosti podobné pavoukům. Jsou zajati, ale podaří se jim uprchnout a objeví vesmírnou loď. To jim umožní uniknout pronásledovatelům a opustit Drusir. Když se vydávají k černé díře vzdálené 11 světelných let, aby opustili tento cizí vesmír, ES jim oznámí, že Drusir musí být za každou cenu zničen, protože jeho obyvatelé mají v úmyslu zničit standardní vesmír. Atlan i Razamon to rázně odmítnou a probudí se zpět na palubě Farynu.

Ukázalo se, že Alvenové ztratili kontrolu nad sny a na vině byl ukradený Yirparion. Zřejmě byli do snů tak hluboce včleněni, že kdyby byli ve snu zabiti, zemřeli by ve skutečnosti. Atlan je také přesvědčen, že dimenzionální výtah Kroth i planety Numir a Drusir musí existovat ve skutečnosti.

Výsledkem testu se snímačem snů je, že oba jsou veskrze pozitivní. Proto jsou předány Gersa-Predogg Ulldorghovi, aby je odvezl do Luckirphu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Traumprüfung« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál