Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 360
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 360
Název:Odjezd do neznáma
(Aufbruch ins Unbekannte)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Král Atlantidy / Odin
« AT 359 • chronologicky • AT 361 »
Vydáno poprvé:2978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
Dva muži hledají sami sebe

Grizzard

Grizzard, který je v projekčním těle Lebo Axtona, jenž je zase ve speciálně pro něj upraveném brnění Porquetor, prchá přes hradby pevnosti Grool, aby unikl Caidon-Rovi. Správce pevnosti je nyní tak osamělý a rozhořčený, že za každou cenu touží po společnosti někoho jiného, i kdyby ho měl věznit. Dalazarové, kteří jsou v bezprostřední blízkosti, se okamžitě dají na útěk - kruté zážitky s trýznitelem jsou příliš čerstvé. Možná jim bylo řečeno, že Porquetor je mrtvý, ale fakta mluví sama za sebe. Toho si všimnou i Atlan a Zbabělec - ten se samozřejmě ihned dá na útěk - a když se Atlan postaví do cesty, Porquetor ho srazí k zemi. Pak se ale Grizzard musí vrátit, protože Caidon-Rov vypálí několik varovných výstřelů z energetických děl pevnosti. Na zpáteční cestě najde Grizzard cibulku modré bohyně, které se nedávno dařilo před vchodem do pevnosti a která následně až na tu jednu cibulku zchátrala, a vezme si ji. Schová se ve více než dvacet metrů hlubokém příkopu a po dlouhém čekání se mu přece jen podaří uniknout do Krvavé džungle; někteří dalazaři ho sledují.

Vnitřní hlas ho nabádá, aby vyhledal Ocelový pramen, kde doufá najít pomoc, ale nezná cestu. Putuje tedy a setkává se s lidmi z Paarlenu. Grizzard samozřejmě netuší, že Porquetor je jejich úhlavní nepřítel, a okamžitě se dostane do pasti, ze které se nemůže dostat. Neviditelný pomocník mu však hodí provaz z lián silný jako jeho ruka, s jehož pomocí se z jámy vysvobodí. Po nějaké době dorazí k legendárnímu Ocelovému prameni, na jehož břehu najde zbraň ve tvaru kopí, která mu okamžitě dobře poslouží, protože na něj nyní útočí Dalazarové. Opět se mu dostane nečekané pomoci, protože někteří útočníci jsou postřeleni šípy. Ani tentokrát nemůže svého pomocníka nikde objevit, a tak bloudí dál. Je důrazně vyzván, aby se vydal do určité oblasti, kde najde malou mýtinu. Zde jakoby z donucení upustí žárovku, z níž se během několika hodin vyvine celý životní systém modrých bohyň. Během této doby je v bezvědomí a zdá se mu zvláštní sen. Cítí velkou vděčnost a otázku, které přání by si přál nejnaléhavěji. Hned ho napadnou dvě věci: chce znovu najít své původní tělo a chce vidět svého neznámého pomocníka. Dostane nejasný pocit souhlasu a probudí se uprostřed oblasti o průměru 25 metrů, kde se daří několika bohyním. Otevře se mu ulička a v určité vzdálenosti objeví svého pomocníka. Je to Bördo, Sigurdův syn, který je na cestě do Wolterhavenu, aby našel vozidlo, které ho odveze k otci. Poté, co mu Grizzard vypráví svůj životní příběh (který je velmi krátký, protože si nepamatuje nic, co se stalo před jeho probuzením), je mu doporučeno, aby se vydal do Orxeye, kde mu pravděpodobně mohou dále pomoci. Pak se jejich cesty rozdělí.

Kennon

S. M. Kennon, který je v Grizzardově původním těle, je ubytován v jedné z provizorních ubikací v Údolí ztracených duší, kde žijí téměř všichni přeživší spáči. Zbývající technici a četní Dellové, které poskytl FORT, jsou situací zahlceni. Většina bývalých spáčů musí být omámená, aby si mohli pomalu zvykat na novou existenci a neohrožovali ostatní ani sebe. Kennon se během několika dní naučí dostatečně komunikovat v pthorštině a vymaní se z ní. Cestou potká krásnou nahou ženu, kterou napadnou tři mimozemské bytosti. Kennon se podaří dva z nich srazit k zemi a třetí zničí cizince paprskem energie, který se z jejích očí přenese do stvoření. Kráska se jmenuje Leenia a dokáže s ním telepaticky komunikovat. Doprovází ho a Kennon poprvé zažívá pocit, že se mu od ženy nedostává ani nelibosti, ani lítosti. Leenia čeká na volání Vyšších světů, ale nedokáže vysvětlit, co to je. Brzy je objeví Technos, a zatímco Leenia dokáže utéct, Kennona ochromí Waggu. Zpočátku ho skrývá Sirkat, vůdce Technosu, protože v něm pozná spícího z Černého paláce: Grizzard: "Ten, kdo spí za všechny". Bohužel mezitím velitel Dello požádal FORT o pomoc a ta brzy dorazí v podobě Razamona. Rychle Sirkata chytí a přivede ho před Kennona. Nakonec se Berserker dozvídá, kdo je Kennon ve skutečnosti - jeden z nejbližších Atlaniných důvěrníků. Specialista USO je potěšen, že Razamon zná Arkonida osobně.

Atlan=

Atlan se probouzí z bezvědomí a vstupuje se Zbabělcem do pevnosti Grool. Atlan si vyžádá kluzák, aby se mohl dostat na FESTON, a zeptá se na podivný incident. Caidon-Rov vysvětlí Grizzardovo zmizení jako zradu a krádež zbroje, ale nedokáže Arkonida přesvědčit. Jeho podezření se stane jistotou, když Coward usne po požití nealkoholického nápoje. Poté, co Atlan také předstírá spánek, vplíží se do monitorovacího centra pevnosti a vidí, jak správce ničí řídicí banky deseti minizugorů. Vrhne se do hangáru a jen tak tak se mu podaří zabránit tomu, aby se i poslední kluzák stal nepoužitelným. Caidon-Rov se konečně zbláznil, a tak ho Atlan musí srazit k zemi. V tu chvíli se objeví Zbabělec a nastoupí do posledního Zugoru, aby v něm unikli. Správce se však mezitím probral a umístil kolem pevnosti energetický štít, takže útěk se prozatím nezdařil. Arkonid ví, že pokud se vzdá, bude tu muset se Zbabělcem žít měsíce nebo roky jako vězeň, a proto vsadí všechna svá vejce do jednoho košíku. Vyhrožuje, že zabije sebe i Zbabělce, pokud štít nevypne. Po krátkém pokeru nervů se mu podaří zvítězit a co nejrychleji opustí pevnost Grool se svým obávaným společníkem.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Aufbruch_ins_Unbekannte« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)