Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 333
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 333
Název:Atlantis patrola
(Atlantis-Patrouille)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Král Atlantidy / Bitva o pevnost
« AT 332 • chronologicky • AT 334 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 2649, 8020 před Kristem, 8000 před Kristem
Časová kapsle v centru zájmu

Poté, co Pthor 1. září 2648 zmizel stejně náhle, jako se předtím objevil, vytvořila Sluneční obrana hlídku Atlantis. Jejím hlavním vozidlem je Doughnut, přestavěný vesmírný tryskáč, který již nemá lineární pohon, ale je vybaven nejrůznějšími speciálními vědeckými přístroji. Dne 1. března 2649 se objeví časová kapsle se zvědem Ruorycem, Algonkinem-Yattou a zmutovaným robotem Loggym na palubě a zřítí se do oblasti Atlantického oceánu, která je stále zakázanou oblastí.

Poté, co se Algonkin-Yatta v roce 8020 př. n. l. neúspěšně vydal se svou průzkumnou lodí po stopách křišťálového prince Atlana, rozhodl se Mathoner pokusit navázat kontakt pomocí časové schránky. Tím se téměř srazil s Pthorem. Časová kapsle je stále v závěsu za dimenzionálním výtahem a nakonec je jím odnesena na Zemi. Tam časová schránka přistane s půlročním zpožděním v Atlantickém oceánu roku 2649.

Poručík James McDuffy a kapitán Corda Ragsor z hlídky Atlantis vyloví kapsli z moře a přinesou ji na Sealab ALBATROS Wikipedia-logo.png. Časová schránka však ještě není pevně ukotvena v novém čase; znovu se přesune do doby, kdy na obloze nejsou žádné hvězdy, a "První Hetran" posílá pozdrav "Heroldovi" a nedobrovolně s sebou bere Koblihu. Po jejich návratu jev konečně odezní a časová schránka je vysazena na ALBATROSU, kde na záhadný nález již čekají solární maršál Allan D. Mercant a plukovník Fangaloa Eneiki. Když však Kosmický skaut opustí časovou kapsli, ztratí vědomí - je převezen do Akul Akiwa Memorial Hospital for Extraterrestrials a časová kapsle je odeslána do SolAbovy technolaboratoře na Terranii.

Ruorycova zvěda ošetřuje makak Tolperkohn, který hned po prvním rozhovoru pochopí, že jeho pacient musí být cestovatel v čase. Tolperkohn je na roztrhání, už nějakou dobu pracuje jako obchodník s orgány pro zločineckou organizaci a teď cítí velké peníze. Setkává se s Hoa Man-Sumem v baru Centaur Club, kde se rychle domlouvají podrobnosti únosu. Krádež časové schránky se naopak stává obtížnou; mezitím tým vědců pod vedením Geoffryho Abela Waringera zkoumá její technologii - zatím bez úspěchu. Následující noci se Hoa Man-Sum a jeho důvěrník Jaspers s pomocí mladé mutantky Myrji vloupají do laboratoře. Zlodějům se podaří zprovoznit stroj času, ale místo v cílovém roce 2600 se ocitnou v mnohem vzdálenější době. Když kapsli na chvíli opustí, Loggy, který do té doby zůstal neidentifikován, ji aktivuje a přenese se s ní zpět do svého původního času 8020 př. n. l. Informuje zbývající Anlythu o osudu jejího partnera a ta okamžitě sestaví sadu, s jejíž pomocí Algonkina osvobodí. Hoa, Jaspers a Myrja uvíznou v roce 8000 př. n. l., a když opustí časovou kapsli, ocitnou se na jedné z překrývajících se front útočících Druufů.

Tolperkohn současně unese Algonkina-Yatta do úkrytu v Tibetu na předměstí Lhasy. Perry Rhodan nařídí sboru mutantů, aby pátral po Algonkin-Yattovi a časové schránce. Na začátku března 2649 jsou na Zemi připraveni k akci pouze Ivan Ivanovič Goračin a Syn Okura.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Atlantis-Patrouille_(Roman)« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)