Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 266
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 266
Název:Chrámy Daraků
(Die Tempel von Darak)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 49.988 př.n.l.
Rozhoří se boj v kosmickém opěrném bodu MA-geniální - a živé pláště rozhodnou o výsledku bitvy
Hlavní postavy románu:

Arban Cubri a Nash Horlow - dva poručíci CRESTU III

Perry Rhodan - Velký administrátor urazí »Krish'un«

John C. Shelton, Pierre Messier a Aino Uwanok - zvláštní komando Lemur potká ztracené v čase

Malok - majitel kosmické stanice MA-geniální

Gucky - myšob si užívá božskou úctu

Icho Tolot - Haluťan se snaží vyjednávat se svými předky

Radiogram ztraceného zvláštního komanda Lemur přivede CREST III 13. května 2404 palubního času do systému žlutého slunce, kolem jehož druhé planety Washun krouží loděnická platforma MA-geniální kosmického inženýra Maloka. Stanice, která svou strukturou připomíná KA-laciný1), ale má jen průměr 92 kilometrů a tloušťku 31 kilometrů, byla před více než čtyřiceti lety stejně jako CREST přesunuta přes časový transmiter Vario do této epochy. Protože je MA-geniální napaden kosmickou lodí Haluťanů, přistanou Terranci na loděnici, aby jí bránili.

Když se Perry Rhodan dozví, že muži zvláštního komanda Lemur společně s Malokovými Veslaři bojují na vodíkovo-metanovém světě Washun proti Maahkům z doby kamenné, kteří útočí na základnu kosmických inženýrů, odebere se společně s Guckym na planetu. Přes transmiter, který Maahkům slouží jako obětní oltář, následují Rhodan, Gucky, Aino Uwanok a Pierre Messier zmizelého Johna C. Sheltona na měsíc Washunu Darak. Darakové, kteří mají kulovitý hlavový trup s mnoha očkama, dvě nohy a čtyři tenké ruce, se podřídí Rhodanovi, když Gucky svými parasílami přemůže živé pláště, které užívají jako Krish'uny.

Se stovkou Krish'unů se Terranci vrátí zpět na MA-geniální. Živé pláště zahalí tam vniklé Haluťany a zabijí je.

Když Aino Uwanok popisuje Baaru Lunovi své zážitky na Lemuru, dodá tento, že jeho národ Modulanů pochází ze členů Klubu Luna2), kteří byli vyhnáni na jeden svět v mlhovině Andromeda3).

Gucky mezitím naváže kontakt s časovou bytostí Dullem4), která mu vypráví, že v této době vznikl díky syntéze dvou strojů, časového oka a robota Loga5).