Darakové

Další informace o národu:
Domovská planeta:Washun, měsíc Darak

Darakové žijí na měsíci Darak, jež obíhá kolem planety Washun.

Popis

Rozhodně nepatří k humanoidům. Pohybují se sice na dvou nohách, ale ty mají po dvou kolenech. Myšob jim dosahoval jen k druhému kolenu. Kulovitý trup měl skoro dva metry v průměru a hlava byla jeho součástí. Vprostřed trupu bylo zřetelné zesílení, na němž byla četná malá očka. Čtyři tenké, ale velmi dlouhé paže byly posazeny nad očima. Také nohy byly neuvěřitelně tenké a takový trup by nemohly unést při pozemské gravitaci. Darakové disponují telepatickými schopnostmi.

Společnost

Darakové bydlí v rourovitých domech, jejichž zdi čnějí nanejvýš asi jen metr nad zemi, a vypadají jako vyzděná studna.

Darakové věří na božskou bytost, Velkého vůdce, který sestoupí z nebe a povede jejich národ. Kromě toho uctívají ještě Krish'uny. Horu, na které se nachází transmiter a spojuje Darak s Washunem, nazývají Horou zjevení.

Darakové jsou technologicky nevyvinutí, nemají ani průmysl, ani lety do vesmíru.

Historie

Roku 49‘988 př. Kr. (2404 skutečného času) se dostalo na Darak Sluneční komando Lemurů. Při hledání plukovníka Johna C. Sheltona se transmiterem z Washunu na Darak dostali také Perry Rhodan, poručík Arban Cubri a Gucky. Shelton byl Daraky uvězněn, protože nevěděl, že jsou Krish'unové uctíváni. Gucky byl považován Daraky za božskou bytost, Velkého vůdce, a opatrován ve Vysokém domě, chrámu, kde Krish'unové ztráceli své parapsychické schopnosti. Podle Daraků musel proběhnout souboj mezi Perrym Rhodanem a Johnem C. Sheltonem a ovlivní tedy boj ve prospěch obou. Darakové dají Terrancům nakonec podle jejich přání sto Krish'unů, díky kterým Gucky konečně přemůže Haluťany, kteří útočí na loděnici MA-geniální.

Aktuální data:
16.9.2021
1566 před NGL
3. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459473.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!