Perry Rhodan 265 (Česká obálka) Perry Rhodan 265 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 265
Název:Oko času
(Das Zeitauge)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 49.988 př.n.l.
Živí volají mrtvé – signály CRESTU III dorazí do nezvěstného času
Hlavní postavy románu:

Plukovník John C. Shelton - šéf »zvláštního komanda Lemur«

Pierre Messier - nadporučík z Marsu

Aino Uwanok - kapitán USO

Log - tajemný robot

Frasbur - lemurský Tamrat a časový agent Mistrů ostrovů

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria se nachází v čase 50. tisíciletí před založením jeho impéria

Atlan - přítel a průvodce Perryho Rhodana

Po Orghonově smrti dá Mistr ostrovů, muž, který se nechá oslovovat titulem Maghan (Vznešený)1), na Kahalu rozkaz časovému agentovi, Tamratovi Frasburovi, rozkaz, aby na CREST III nalíčil past, až se vrátí ke galaktocentrickému slunečnímu šestiúhelníkovému transmiteru. Frasbur se vydá okamžitě do vlajkové lodě DODURA admirála Hakhata2), aby zalarmoval strážní flotilu.

Mezitím operují plukovník John C. Shelton, kapitán Aino Uwanok3) a marťanský nadporučík Pierre Messier společně s robotem Logem4) jako »zvláštní komando Lemur« na okraji glaciálního příkrovu, který Zemi drží ve své moci už asi osmdesát let. Terranci padnou do rukou lemurské hlídky.

Protože CREST nemůže navázat kontakt se zvláštním komandem, vyrazí na Kahalo, aby se přes sluneční transmiter dostal do Andromedy. Protože už mají zkušenosti s cestou časem5), mají se dvojčata Woolverova pokusit vrátit se přes časový transmiter Vario do přítomnosti, aby Zemi varovali před nevyčerpatelnou armádou duplů Mistrů ostrovů. V systému Orbon narazí terranská loď na Frasburem mobilizovanou lemurskou flotilu, jejíž velitel stále ještě věří, že má co dělat s novou halutskou lodí. CREST může sice uniknout, ale pokus vlnosprinterů zajmout Frasbura na Kahalu, selže.

Na Lemuru jsou Shelton, Uwanok a Messier vyslýcháni. Zatímco Log svými parasilami překoná Tamrata Markama a jeho tři kolegy, ukradnou muži zvláštního komanda Lemurům jejich šaty, mezi jinými i pestrobarevné, jako znamení moci se používající živé přehozy z planety Darak. Čtyři Tamrati patří ke Klubu Luna, společenství vědců, kteří se potají zabývají časovými experimenty. Log přemístí své společníky do dvanáct set kilometrů velkého zahradního města Ma'dun, který si Klub Luna vybudoval na Měsíci v Mare Imbrium6). Muži se dostanou do časového oka, které bylo postaveno pro cestování do budoucnosti a které může uskutečňovat i pohyby v prostoru. Log se spojí s časovým okem, kterému dá Uwanok eskymácké šamanské jméno Angekok, a přemístí své průvodce do transmiterové stanice neznámého měsíce7). Transmiter přenese tři muže k vodíkovo-metanovému světu, na kterém primitivní Maahkové bojují proti 800 Veslařů. Naváží s kosmickými inženýry kontakt a zachytí hypervysílání: »Živí volají mrtvé. Zdravíme vás z budoucnosti a prosíme o pomoc.«, se kterým CREST III umožnil dvojčatům Woolverovým útěk z Kahala.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál