Roon

Informace o postavě:
Národ:Pozemšťané - pravděpodobně Ind
Tituly:Maršál Asijské federace
Výskyt postavy v seriálu:
Výskyt v sérii Perry Rhodan:PR 2: Třetí moc
graf výskytu postavy v seriálu

Maršál Roon je v roce 1971 vrchním velitelem pozemních ozbrojených sil Asijské federace.

Vzhled

Roon není podle všeho Číňan, ale pravděpodobně Ind nebo obyvatel Indonésie.

Historie

Po přistání Perryho Rhodana se STARDUSTem v poušti Gobi, která náležela k pravomoci AF, a vyhlášení vzniku Třetí moci, vedl Roon útok vojsk AF proti vetřelcům.

Roon spolupracoval s majorem Butaanem z kontrarozvědky a vyzval Rhodana, aby se vzdal. Když Rhodan odmítl a místo kapitulace vyhnal Roona pomocí arkonidského neutralizátoru gravitace, nakázal maršál použití atomových zbraní. Přistávací plocha STARDUSTu však byla chráněna energetickým štítem, kromě toho byly atomové zbraně neutralizovány.

Vrtulník, s nímž k vyjednávání dorazili Roon a Butaan, byl zabaven ve prospěch Třetí moci, a Reginald Bull ho použil, aby z Austrálie přivezl dr. Franka M. Haggarda. Na vojenském letišti Tschungking došlo k nutnému mezipřistání. Díky psychozářiči se mohl Bully vydávat za maršála Roona a nařídil dotankování vrtulníku.

Když se Bull vracel z Austrálie, očekával ho pravý maršál Roon s armádou v Hongkongu, aby ho zatkl. Za pomoci psychozářiče dospěly obě strany rychle k dohodě. Roon dostal zpět svůj vrtulník, zatímco vozová kolona Reginalda Bulla byla bez průtahů eskortována do Gobi (PR 2).

Tyto neslavné incidenty se postaraly o to, že suspendovaný maršál Roon stanul ještě týž měsíc před válečným soudem. Jeho další osud je nejistý.

Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!