Rhodan-Ro

Rhodan-Ro byl robot, který po smrti Andro-Rhodana v roce 3458 až do návratu Perry Rhodanova mozku z Odysey mozku v Naupaumu hrál roli Velkého administrátora.

Vzhled

Rhodan-Ro byl důkladnou kopií Perryho Rhodana. Dokonce i nejbližší přátelé ho pokládali za originál. V neaktivovaném stavu tento pohled narušovala pouze absolutní bezvládnost a strnulost. Na rozdíl od pravého Perryho Rhodana vážil Rhodan-Ro ale 260 kilogramů.

Životopis

V prosinci roku 3457 nechal Atlan da Gonozal v Quintově centru Kolpa Schreibera, šéfkybernetika USO, postavit robota, který byl zvnějšku exaktní kopií jeho přítele Perryho Rhodana. Jako Rhodan-Ro nazvaný robot měl faktor soběstačnosti 0.9998, což znamenalo, že jen ve dvou z deseti tisíc případů byl nutný externí zásah. Toto byla nejvyšší hodnota, které v té době mohli kybernetici Solárního impéria dosáhnout.

Po odhalení Andro-Rhodana a smrti androidího mozku převzal Rhodan-Ro 10. ledna 3458 roli Velkého administrátora, aby se zabránilo očekávaným nepokojům kvůli dlouhodobé nepřítomnosti Rhodana. Vystupování Rhodan-Roa v následujících měsících bylo sice přesvědčivé, chybělo mu ale charisma, kterým Velký administrátor jinak disponoval.

Počátkem května 3458, poté co se Rhodanův mozek na Tahunu vrátil zpět do jeho těla, byl Rhodan-Ro deaktivován a uložen v klinice pro metafyziku a psychofyziku, dokud ho Anti-ID během předposledního tahu v Kosmické hře v šachy znovu neaktivoval a nezačal ho ovládat. V roli pravého Rhodana se Rhodan-Ro obrátil v proslovu na obyvatele Tahunu a vyzval je, aby zabili jeho falešného dvojníka, ve skutečnosti pravého Perryho Rhodana. Kvůli nezaměnitelnosti chtěl sám zůstat v klinice.

Perry Rhodan reagoval vlastním veřejným prohlášením, ve které se sice vydával za hledaného androida, tvrdil ale, že byl nasazen do akce, protože Perry Rhodan je těžce nemocný. To mělo přimět lékaře k tomu, aby ho vyšetřili. Tím se Rhodan-Ro dostal pod tlak a nemohl dále čekat na Rhodanovu smrt. Rhodan-Ro odvolal ve druhém proslovu rozkaz ke střelbě na svého dvojníka, aby sám mohl opustit kliniku. Perry Rhodan ale zabránil odvysílání prohlášení, a když Rhodan-Ro opustil kliniku, stal se obětí vlastního rozkazu. Na útěku byl jeho kluzák ostřelován agenty USO, dokud neexplodoval.

Aktuální data:
23.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459480.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!