Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 622
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 622
Název:Anti-Homunk
(Anti-Homunk)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 621 • chronologicky • AT 623 »
Vydáno poprvé:5. září 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: prosinec 3807
Atlan a Android

Atlan se v prosinci 3807 žene se space-jetem SLEPÝ PTÁK vesmírem, zatímco se dostaví temporální reinkarnační efekt:

Základna Prvního Měřiče bloudí pod Atlanovým vedením po Bezejmenné zóně. Arkonidan hledá východ. Když se v obalu Bezejmenné zóny objeví trhlina, pokusí se jí marně prolétnout.

Díky otřesům při pokusu objeví Atlan tajnou místnost, ve které pracují přístroje, které zabraňují základně přechod do jiné prostorové roviny. Kromě toho se i něco probudilo.

O dva dny později narazí základna na vrak vulnurské kosmické lodi. Atlan prozkoumává vrak společně s robotem Timem. Při tom ho napadne někdo neznámý. Pokus probudit jeden vulnurský kosmický oblek pomocí zdroje hmoty z druhé strany zůstane neúspěšný.

Mezitím Anti-ID pracuje na zdokonalení svého služebníka Anti-Homunka. Je tvořen stále více podle Atlanova obrazu. Anti-ID zaregistruje, že HIDDEN-X poslal svého služebníka Bezejmenného pátrat po zdroji hmoty z druhé strany. Aby tomu čelil, pošle Anti-Homunka s NADZÓNOU do Propadu ztraceného prostoru, kde má z Null-Gardu vytvořit služebníka.

Před desetiletími se Gard, krychlovitá loď Gardianů, dostala do Bezejmenné zóny. Anti-ID nechal psionicky nadané členy splynout v hmotu, kterou nazval Null-Gard.

Anti-Homunk po přijetí části Null-Gardu posílí a potlačí zbytky osobnosti Gardianů. Gard je přimět k vyzáření šokové fronty, aby tak přilákali Atlana se základnou.

Atlan se musí vypořádat se sabotážemi. Jako pojistka proti opuštění Bezejmenné zóny je z jednoho kusu hmoty z druhé strany vytvořen podle Atlanových vzpomínek Rakal Woolver. Poté, co falešný Woolver po Atlanově ostřelování zmizí, dorazí základna ke Gardu. Atlan odlétá s pomocným člunem ke Gardu, kde ho chce Anti-Homunk absorbovat. Zároveň vytvoří z Null-Gardu organickou kosmickou loď jménem Asgard. Atlan se před mocným androidem zachrání jen díky tomu, že zasáhne Bezejmenný z Xiinx-Markantu.

Zatímco oba služebníci bojují, přivede extrasmysl Asgard na Atlanovu stranu. Základna musí uprchnout, Atlan unikne na Asgardu. Anti-Homunk vyhraje a absorbuje část Bezejmenného. Když Gard kvůli boji exploduje, vezme Bezejmenný Anti-Homunka neúmyslně s sebou do Xiinx-Markantu, kde je definitivně Anti-Homunkem absorbován. Nepozorován od HIDDEN-X začíná Anti-Homunk pracovat pro Anti-ID.

V přítomnosti se SLEPÝ PTÁK přibližuje znovu ke Svítícímu oku.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A622« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)