Atlan 621 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 621
Název:Tajemství Orz-Otan
(Die Geheimnisse von Orz-Otan)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 620 • chronologicky • AT 622 »
Vydáno poprvé:29. srpna 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: prosinec 3807
Útok Manifestů

Anti-Homunk je připraven zaútočit na SOL s Manifesty Kaytrin a Wonatrin. Jako první fázi vypálí nadsvětelné rakety na SOL.

Na SOL nastanou vzápětí nepokoje. Mluvčím vzbouřenců je transformační výzkumník Hower Crabb, který chce se svými lidmi opustit na CHYBRAINU SOL. Slovní rozmíška mezi ním a Atlanem je přerušena příletem raket. Rakety přinutí loď přistát na planetě Orz-Otan.

Při přistávání zničí SOL neúmyslně chatrče domácích Orz-Otanů. Náčelník Torekan souhlasí, že Solánci pomohou při obnově.

Během pobytu na planetě narazí Solánci na podivné jevy. Zdánlivě cílené bouřky a zóny zvýšené gravitace ohrožují lidi. Hage Nockemann objeví nesrovnalosti, když Orz-Otany vyšetřuje na nemoce: jeden domorodec zmizí, když dostane injekci, a objeví se opět na jiném místě. Hower Crabb zabije při nehodě s kluzákem tři Orz-Otany, kteří rovněž beze stopy zmizí.

Na SOL objeví Crabb organickou hroudu, načež na něj zaútočí jeho asistent Cecil Quate. Když ho Crabb porazí, zmizí. Místo toho se hrouda promění v pravého Cecila.

Atlan-Team objeví, že Wonatrin vyrobil z důležitých Solánců kopie a originály ukryl jako organické hroudy na lodi. Téměř celá centrální posádka byla vyměněna. Jednou cílenou ranou jsou oběti osvobozeni a s nimi také Wonatrin, který se vrací do Bezejmenné zóny.

Atlan, Sanny, Hage Nockemann a Blödel odstartují se space-jetem SLEPÝ PTÁK, aby prozkoumali situaci. Bjo Breiskoll a Insider musí podnítit Orz-Otany, kteří jsou zachváceni předtuchou smrti. To se potvrdí, když se zjistí, že Manifest Kaytrin je celá planeta a vtáhne SOL do svého vnitřku. SOL se násilím osvobodí a zachrání Torekana s pěti stý Orz-Otany. Potom zničí planetu a osvobodí tak Kaytrin, která se vrátí do Bezejmenné zóny. Anti-Homunk triumfuje, protože jeho Smršťovací mikrobi jsou na palubě SOL.

Atlan se ve space-jetu vydá k Svítícímu oku. Najednou se ohlásí Wöbbeking a chce Atlanovi vrátit zpět vzpomínky, aby věděl víc o Anti-Homunkovi.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A621« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál