Atlan 620 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 620
Název:Svítící oko
(Das leuchtende Auge)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 619 • chronologicky • AT 621 »
Vydáno poprvé:22. srpna 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: prosinec 3807
Se SOL v zakleté zóně

SOL letí do centra Xiinx-Markantu. Ve Svítícím oku, které je obklopeno shlukem sluncí s povrchovou teplotou jen 3000°C, se ukrývá Anti-Homunk.

Anti-Homunk čeká se svým společníkem Plabistasem na přílet SOL. Jeho část, která byla původně služebníkem HIDDEN-X, chce zničit SOL. Druhá část, která byla kdysi Benjaminem Vousterem, dodržuje rozkazy Anti-ID, který potřebuje SOL neporušenou, aby přilákal Wöbbekinga.

Při opuštění lineárního prostoru ve vzdálenosti 2.09 světelného roku od Svítícího oka usnou všichni Solánci až na Atlana a Fostera St. Felixe kvůli vnějšímu vlivu. Protože je rovněž postižena SENEKOVA plazmatická komponenta, je Arkonidan bezmocný.

Foster objeví hologram Anti-Homunka, který s ním může operovat po palubě. Atlan nechá jednoho robota přinést Barleonu a prezentuje jí Anti-Homunkovi, kterého zmatou vzpomínky na jeho sestru. Nakonec odpojí hologram a vrhne proti SOL několik sluncí. Atlan půjčí Caře Doz svůj buněčný aktivátor a probudí jí tak. Zatímco emocionautka odvede loď ze zóny spánku, zničí Atlan přibližující se slunce pomocí transformačních děl.

Po úniku SOL 9. prosince 3807 dá Anti-ID Anti-Homunkovi volnou ruku a slibuje, že mu dá na pomoc výkonné Manifesty Wonatrin a Kaytrin. Foster St. Felix dokáže dialog mezi Anti-ID a jejím služebníkem odposlechnout díky své neznámé schopnosti.

Protože je posádka SOL opět vzhůru, odlétá Tyari, Insider, Solánci Garrett a Vorlan Brick se space-jetem CRICKET k nedaleké sluneční soustavě, ze které Bjo Breiskoll zachytil volání o pomoc. Když zkoumají cílovou soustavu, objeví na palubě černého pasažéra starého Buhrla Tarfa Vertera. Volala ho bytost jménem Muor. Jméno je zkratka pro Multiplikární organismus. Jet přistane na planetě, kterou zřejmě tvoří Muor. Evoluce této bytosti už nemůže dále pokračovat, protože byla ukradena nebo zneutralizována důležitá komponenta. Tarf Verter se chce dát k dispozici jako vnější element, se kterým by bylo možné pokračovat v evoluci.

Když ostatní Solánci opět odstartují, chce je planeta zpočátku zadržet, proto tam Buhrlo jako obyvatel kosmu nezapadá. Nakonec se s ním spokojí a doufá, že jeho geny bude moci přijmout. Po návratu čekají Solánci na útok Anti-Homunka.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A620« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!