Atlan 619 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 619
Název:Planeta v plamenech
(Planet in Flammen)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 618 • chronologicky • AT 620 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3807
Anti-Homunk pošle obě živé bomby

Když se na obloze nad Cpt objeví světla, je Twoxlovi (který byl kdysi Cpt'Carch) a Kalmorerovi Promkovi jasné, že Anti-Homunk poslal nového protivníka, protože Zeepkörob už neexistuje. Nebezpečí přijde ve formě plísňových rostlin a žijících bomb, což přinese na planetu velkou pohromu.

Mezitím SOL dorazí do vnitřní zóny Xiinx-Markant a Breckcrown Hayes rozkáže Caře Doz nabrat kurz na žluté slunce s dvanácti planetami. Na orbitu sedmé planety se nachází osm kosmických lodí - a z planety Sternfeuer zachytí mentální impulzy Cpt'Carcha respektive Twoxla. Osm lodí jsou polokoule s průměrem základny 280 metrů a výškou 150 metrů. Jsou energeticky mrtvé a zřejmě opuštěné od posádky. Impulzy Cpt'Carcha mluví o živých bombách. Sternfeuer přistane na jednom z pěti lehkých křižníků, které vede CHAIL.

Ve Svítícím oku pozoruje Anti-Homunk použití Metaplasmatů, jeho posledního pomocného národa v tomto místě. Hloubí do planetární kůry šachty pro hyperbomby, které mají skoncovat s národem Cpt'Cpt. Místo by tak mělo být vyklizeno pro plány Anti-ID a také SOL by tu už neměla nic pořídit.

I kdyby se rozděl na svých sedm komponent, nemohl by Twoxl proti živým bombám nic provést. Ptá se, proč nezasáhnou zduševnělí, když konec konců jde také o jejich domov. Cpt'Kul se sám zaktivuje a rozhodne se kontaktovat jednu živoucí bombu. S pomocí Kalmora se jí podaří chytit. O něco později se u Twoxla objeví Sternfeuer, která vedení nad křižníky předala Henny Lupině z BEZEJMENNÉHO.

Žijící bomba připustí, že kdysi byla tvorem jménem Torl. Jedná z pověření Anti-Homunka a očekává lepší život po odpálení bomby, se kterou je spojena. Hluboko ve svém srdci přesto doufá, že se opět stane Torlem. Toto očekávání se sice nevyplní a Torl, který je jednou z 15 hyperbomb, se stane neviditelným a zmizí. Obyčejné bomby jsou naproti tomu na pomocných člunech SOL odvezeny do vesmíru, kde explodují. Část jich ale zaútočí na SOL i na čluny. Pak se situace na moment uklidní.

Anti-Homunk musí Metaplazmaty stáhnout zpět, aby neohrozil SOL. Může nasadit jenom 15 hyperbomb, aby zničil Cpt. To je jeho další krok.

V této situaci se objeví CHYBRAIN a FARTULOON. Společně s Federspeilem a Bjo Breiskollem Sternfeuer vypátrá 15 hyperbomb, které jsou ale připraveni raději se odpálit, než se vzdát Anti-Homunkem slibované naděje. Atlan dostane potřeštěný nápad a nechá všemi možnými prostředky volat Anti-ID.

Nápad přinese ovoce, protože se náhled kolem šachet, ve kterých trčí 15 hyperbomb, vybudují energetické sféry. Ty neexplodují a následně z Metaplazmatů vzniknou bytosti, kterými kdysi byly. Zmizí také osm kosmických lodí a celá hrůza je u konce.

Následně se ukáže, že Anti-ID nechal zmizet jen kosmické lodě (protože Anti-Homunk neměl k dispozici žádné další mocenské prostředky). Sféry představují další stupeň v evoluci Cpt'Cptů, totiž nejnižší stupeň zduševnění. O den později se SOL rozloučí s Twoxlem a jeho domovem Cpt. Na místě ale zůstane korveta BANANE s několika dobrovolníky kolem Lupina. Twoxl ještě poukáže na důležitost Strukturoru pro budoucnost Xiinx-Markantu. Činkovitá loď pak nabere kurz na Svítící oko.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A619« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!