Atlan 623 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 623
Název:Faktor zmenšení 10000
(Verkleinerungsfaktor 10000)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 622 • chronologicky • AT 624 »
Vydáno poprvé:12. září 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: prosinec 3807
Nasazení smršťovacích mikrobů

12. prosince 3807 se SLEPÝ PTÁK přiblíží ke Svítícímu oku. To je ale mezitím uzavřeno valem z formovací hmoty. Barleona a Tyari přejdou transmiterem na palubu space-jetu.

Mezitím se na SOL objeví první následky Smršťovacích mikrobů: Siri Tentainen a Olaf van den Heesen stačí ještě zabránit explozi recyklátoru umělé hmoty, který mají na starosti. Astronom Hamilton Zwaykel unikne jen těsně pádu v antigravitační šachtě, která selhala. Velitelka korvety Heli Adamski uvidí, jak se zneviditelní robot a pak se opět objeví.

13. prosince zjistí Hamilton Zwaykel v astronomické oddělení, že nebeská tělesa v okolí SOL jsou zdánlivě větší. Teprve pomalu si lodní velení uvědomí, že SOL byla desetitisíckrát zmenšena.

Na palubě vznikne frakce, která požaduje ústup z oblasti. Loď ale kvůli výpadku SENEKY nemůže stejně manévrovat. Cara Doz ale ke všeobecnému překvapení může řídit SOL i bez pomoci SENEKY. Smrštěná loď se přiblíží ke SLEPÉMU PTÁKOVI a přistane v propusti.

Tyari si přečte v myšlenkách Anti-Homunka, že smrštěná SOL by mohla vletět do valu, ale uvízla by tam. Soláncům ale řekne, že SOL po vlétnutí do valu získá zpět normální velikost. Doufá, že Atlan bude po uvíznutí SOL odkázán na pomoc z jejího domova Bars-2-Bars. Nicméně jí Anti-Homunk podvedl, aby loď zničil.

Barleona má pochybnosti a prosí Hageho Nockemanna a Blödela, aby loď na vlastní pěst prozkoumali. Blödel objeví smršťovací mikroby, jejichž částice se zákládají na Miniaturizovaných, které Anti-ID zničil, a nastaví určité přístroje v SOL. Při vletu do valu přístroje zapůsobí. Kvůli růstu SOL se val rozpadne. Současně je uvolněna stanice, která visela ve valu, a získá normální velikost. Stanice ve formě dvojitého vejcete s délkou 120 kilometrů je identifikována jako Struktor.

Poté co SLEPÝ PTÁK opět přistane v SOL, ohlásí se Mata St. Felix z Cpt. Twoxl se dozvěděl o Struktoru a potřebuje ho, aby rozpustil temnou zónu v Xiinx-Markantu. Na jeho prosbu odlétá skupina vědců se Struktorem na Cpt. Anti-Homunk mezitím plánuje zničit SOL pomocí své poslední zbraně - teleportačních bomb.

15. prosince vznikne štít o průměru půl světelného roku, který uzavírá Svítící oko a SOL. Pokus o útěk pomocí síly a lineárního pohonu ztroskotá. Anti-Homunk nakonec zahájí palbu s teleportačními bombami. Zatímco se stále přesněji zaměřuje na cíl, snaží se SOL přejít na útočný kurz proti Svítícímu oku. Když jí už zbývá jen ústup a situace vypadá beznadějně, zavolá Atlan na pomoc Wöbbekinga, ačkoliv ví, jaké nebezpečí pro Wöbbekinga představuje Anti-ID.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A623« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál