Atlan 624 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 624
Název:Struktor
(Der Struktor)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 623 • chronologicky • AT 625 »
Vydáno poprvé:19. září 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3807

Nepříliš známý, ale spolehlivý tým Solánců odváží Struktor na Cpt. Komando vede Hyrlian Heart. K jeho posádce patří Ergoz Immanuel, který je z poloviny robot a dokáže přímo komunikovat se speciálním datovým robotem Heinrichem.

Během letu na Cpt zaútočí Manifest Lasserin. Vysává energii z důležitých systémů a nechává jí občas znovu nekontrolovatelně uvolnit, což pro Solánce v okolí většinou končí smrtelně. Struktor s námahou dorazí k Cpt, kde vypustí BANANE. Během toho zaútočí Lasserin a je spatřen jako polomateriální útvar. Twoxl, který může Lasserinovi odsát energii, ho prozatím vyžene.

Henny Lupino se dá k dispozici jako návnada. Twoxl doufá, že může Lasserina napadnout krátce před vydáním energie. Manifest skutečně zaútočí na Hennyho Lupina a zmizí po zásahu Twoxla. Twoxl sám je těžce zasažen a musí být převezen do Struktoru.

Solánci přivezou do Struktoru s BANANE novou hmotu a nechají ho nakonec vysát desátou planetu systému, plynového obra, aby ho opět udělali provozuschopného.

Mezitím Anti-ID oznámí přes projekci Pracholetcům, že Solánci chtějí zničit jejich životní prostor. Přiměje je tak k tomu, aby své děravé planetoidy s negativními Pracholetci navedli na očekávanou dráhu letu Struktoru, a tak ho zadrželi. Lasserin předává zprávy pro Anti-ID a koordinuje negativní Pracholetce. Pouze mladý Pracholetec Daal a jeho přátelé pochopí, že Pracholetci mají být jen uzdraveni, a bojují proti negativním.

Když Struktor dorazí k Prachovému plášti, číhá na něj Lasserin v hyperprostoru a srazí ho zpět do normálního prostoru, kde na něj zaútočí horda Pracholetců. Zduševnělí Cptové pošlou své sféry, které pozitivní Pracholetce svedou na správnou stranu a začnou sami bojovat proti negativním. Přesto je Struktor přetížen, protože disponuje jen slabým ochranný štítem a větší střely musí zneškodňovat pomocí odsávání. Bojová morálka pozitivních Pracholetců stoupne, když Solánec Daal slíbí, že bude myšleno na jejich životní prostor.

Twoxl, Henny Lupino a Ergoz Immanuel, který se do Henny zamiloval, odlétají s pomocným člunem Struktoru do hyperprostoru, aby se postavili Lasserinovi. Ergoz Immanuel letí vstříc Lasserinovi ve skafandru. Protože je cyborg, považuje ho Lasserin za Metaplazmata a zničí při panickém pokusu o obranu sám sebe. Tím je osvobozen Měřič Lasse-Zount.

Bez Lasserina jsou negativní poraženi. Struktor je předán do péče Pracholetců, kteří s ním chtějí ve třiceti až čtyřiceti letech znormalizovat poměry v Xiinx-Markantu. Bez Prachového pláště mohou zduševnělí Cptové působit v celé galaxii pozitivně a odbourávat nedůvěru mezi národy způsobenou dlouholetými boji.

Po čtrnácti dnech na Cpt chtějí Solánci odletět, aby hledali SOL, o které nemají žádné zprávy. Twoxl je doprovází, zatímco robot Heinrich zůstane, aby působil jako technický partner pro Metaplazmaty.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A624« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál