Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 625
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 625
Název:Past na Wöbbekinga
(Eine Falle für Wöbbeking)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 624 • chronologicky • AT 626 »
Vydáno poprvé:3807
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 26. září 1983
Smrt Terranky

Anti-Homunk prohání SOL svými teleportačními bombami. Na definitivní zničení SOL ale musí čekat na signál od Anti-ID. Ten ale musí ještě nějaký čas čekat, protože je stále ještě z větší části vyhnán do Bezejmenné zóny. SOL tak zůstává lhůta čtyřiceti až padesáti hodin.

Atlan vyšle space-jet SLEPÝ PTÁK s Bjo Breiskollem, Hage Nockemannem, Blödelem a Wuschelem k energetické bariéře. Wuschel se skutečně může energií »prožrat« a vzít Blödela s sebou. Bariéra se ale znovu uzavře, takže Blödel a Wuschel se ženou vesmírem. Dostanou se do systému slunce Cédvahápětóhá a přejdou na orbitu kolem pustého světa Hádvaódva. Tam s nimi naváže kontakt Wöbbeking: vypráví jim, že stejně jako ID pochází z velkého množství lidských obsahů vědomí. Při dělení ID a Anti-ID se dostal na špatnou stranu. Anti-ID potřeboval Wöbbekinga kvůli hmotě z druhé strany ve Wöbbekingově plášti a proto, že jen s ním může utéct plnému vypovězení. Wöbbeking ví, že se při zachraňování SOL dostane do pasti. Považoval by se ale za neschopného, kdyby jednal jinak než pozitivně. Po tomto rozhovoru, ve kterém Wöbbeking hledá útěchu, pošle Blödela a Wuschela s 38 hodin trvající vzpomínkovou blokádou zpět na SOL.

Arkonidan nechá připravit kosmickou čočku, se kterou se chce s Insiderem, Sanny a dvěma roboty dostat ke Svítícímu oku. V Barleoně se probouzí stále více vzpomínek na její starou identitu, takže jde také s nimi. Breckcrown Hayes jim umožní odpoutat se od lodi riskantním způsobem, když neúmyslně navede čočku do dělostřelecké palby a tým tak může ve skafandrech proniknout ke Svítícímu oku. Přitom ale ztratí skupina Sanny z očí.

Anti-Homunk si jich až na Barleonu okamžitě všimne. Roboty android zničí, Insidera pošle zpět na SOL a Atlana přesune do centrály. Tam se pokusí androida přesvědčit, že Anti-ID na něj nebude brát žádné ohledy. Anti-Homunk se ale nenechá přesvědčit a použije Atlanovu řeč, aby vytvořil dokonalého dvojníka, který má zaujmout Atlanovo místo na SOL. Anti-Homunk tak může zabít Atlana, aniž by nějak ohrozil plán Anti-ID. Nyní je konfrontován s Barleonou, čímž se z Anti-Homunka opět stane Benjamin Vouster. Jeho stav ale není reálný, a proto Barleona svého bratra obejme a oba zmizí v pronikavém záblesku.

Atlan porazí svého dvojníka a pozitronika Svítícího oka ho potom pošle zpět na SOL, podle plánu Anti-ID. Když lhůta vyprší, je znovu zahájena palba. Wöbbeking se objeví v naději, že by mohl zachránit alespoň SOL. Svítící oko exploduje a přiměje tak blízká slunce k vytvoření transmiterové díry, která má Wöbbekinga vrhnout do Bezejmenné zóny. Když Sanny radí zamířit se SOL do díry, nechá jí Anti-ID zmizet v ohnivé kouli. Cara Doz zavede SOL z vlastní iniciativy do díry a odtlačí přitom pryč Wöbbekinga, se kterým se cítí být něčím spojena. Anti-ID se zklamaně stáhne, zatímco se SOL po dlouhotrvajícím transmiterovém efektu objeví v nicotě.

V centru Xiinx-Markant se vytvoří černá díra, v jejíž blízkosti se vynoří Sanny ve skafandru. Objeví se Kik s Asgardem a zachrání ji.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A625« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)