Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 606
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 606
Název:Hlavní duch
(Leitgeist)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 605 • chronologicky • AT 607 »
Vydáno poprvé:16. května 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Na základně Prvního Měřiče

Peleton bytostí, kteří se nazývají Miniaturizovaní, bloudí při pátrání po výživě po Bezejmenné zóně. Při tom objeví planetoid Anti-ID. Aby mohli začít s jezením, musí Miniaturizovaní zmenšit svůj cíl. Miniaturizovaný Trýznitel ducha přitom zjistí, že Atlan je nejedlý. Arkonidan přemluví býtosti, aby zmenšili planetoid.

Když peleton začne planetoid smršťovat, všimne si toho Anti-ID. Miniaturizovaní mohou dočasně způsobit nesnáze i superinteligenci. V této fázi je ve formě ledu materiální a napadnutelný. Když na něj Atlan zaútočí nožem, osvobodí z Anti-ID pozitivní jádro. To si prozatím říká Born. Anti-ID udeří zpět a zabije Miniaturizované. Born zachrání pouze Atlana a Miniaturizovaného Hlavního ducha a odnese je na základnu Prvního Měřiče.

Tam všudypřítomní strážci nabádají Atlana k opuštění základny. Když z donucení zůstane, je napaden flórou a faunou jakož i iluzemi. Beyl Transot ho zachrání. Nemůže si ale už vzpomenout na svůj pobyt u strážce Eppletonna. Atlan poprvé spatří Janvrina, který Atlana tajně pozoruje. Born se musí schovat před Anti-ID, který musí z části zůstat u planetoidu. Hlavní duch zjistí, že jeho úlohou je vlastně zpracování odpadů, a pomocí dostatečné stravy získá schopnost mimikry. Atlan potká Kika.

Poté co se Atlan na základně poprvé vyspí, jsou všechny jeho vzpomínky na dosavadní zážitky v Bezejmenné zóně vymazané. Hlavní duch a Kik mu pomůžou se zorientovat. Se šesti mrtvými, jedovatými brouky, které sehnal Kik, ochromí Atlan stráže, kteří se objeví na povrchu ve formě hub.

Když Anti-ID najde základnu, začne v ní Atlana pronásledovat. Hlavní duch napodobí Atlana a obětuje se, aby předstíral Atlanovu smrt.