Atlan 607 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 607
Název:Manifest B
(Manifest B)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 606 • chronologicky • AT 608 »
Vydáno poprvé:23. května 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: listopad 3807
Šance pro Caru Doz

Národ Urk-Lystarinů objeví po letech existence bez nějakého protivníka Tervery. Pod vrchním velením Sagera Urk-Wascheffa odstartuje flotila 118 lodí, aby bojovala proti Terverům. Útok na Terv vede k patu. Lodě Urk-Listarinů nemohou zničit města pod vodou, zatímco Terverové jsou odkázáni na lákání protivníků do vody, což se nedaří.

Městští vůdci Terverů se shromáždí ve městě Lisbaon pod velením Normistra Lemarnera Trapha. Juccan Bresalph prezentuje plán na zničení SOL pomocí Gravitronu. Navzdory útokům Urk-Lystarinů se má plán provést.

Malý oddíl Solánců se ještě jednou pokusí zaútočit na chaluhy kolem SOL. Náhodou při tom Solánec Rubeiner objeví bublinu, která ovládá velký chaluhovitý útvar, a zničí ji. Tímto způsobem zničí jednu šestinu útvarů kolem lodi. V centrále se objeví nová emocionautka Cara Doz. Když Urk-Lystarinové zaútočí a je nasazen Gravitron, strhne řízení na sebe a dokáže vyvést SOL mezerou do vesmíru, což bylo možné jen díky narušení gravitronů Urk-Lystariny.

Urk-Lystarinové považují SOL za loď Terverů. Urk-Wascheff se jí vydá se třiceti loděmi pronásledovat. Současně Anti-Homunk vyšle proti SOL Manifest B, Pervrina. Jedná se o čtyřhranný sloupek, který se nezadržitelně blíží k SOL a při náhodném kontaktu dotykem zničí jednu loď Urk-Lystarinů.

Terverové otevřou legendární perlovou skříňku v prvním městě Pschwemmu, v naději, že jim to pomůže v boji. Ve skříňce je zpráva bývalého Normistra z Pschwemmvu jménem Cerdur Menach, který rozpoznal cizí vliv aktivující bojovnost a varoval před ním. Terverové poselství zničí.

V oblasti SOL neočekávaně skončí působení vlivu. Urk-Wascheff se vyjádří kladně ke spolupráci a dovede SOL s Manifestem B v zádech do Urk-Sanzig, kde ho uzavřou do hyperpole. V poli získá Manifest zpět své vzpomínky a znovu ví, že je Třetí Měřič z Bezejmenné zóny. Prosí proto, aby mohl být natrvalo držen uvnitř pole. SOL zjistí, že boje ustaly v zóně o průměru deseti světelných let. Loď nabere kurz na střed zóny.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál