Atlan 617 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 617
Název:Dar Světelného zdroje
(Das Geschenk der Lichtquelle)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 616 • chronologicky • AT 618 »
Vydáno poprvé:3807
Vydáno v češtině: -
Arltra-Rangerové přicházejí

Když opětovně nastoupí temporální reinkarnační efekt, nachází se Atlan společně s robotem Pitem v centrále základny Prvního Měřiče:

Základna letí Bezejmennou zónou a Atlan cítí vzpomínky na časy, kdy SOL křižovala oblast inkarnace BULLOCU, který unesl Perryho Rhodana. Robotům na základně se zdá, že zde straší. Atlan skutečně na krátký okamžik spatří balon z energie, který mu připomene kulový blesk. Fenoménu se věnují roboti, on sám se vydá na cestu ke Světelnému zdroji respektive ke zdroji hmoty z druhé strany.

Na rozkaz ARCHITEKTA se 50 Vrtáků z druhé strany respektive Arltra-Rangerů pokouší prostřednictvím Sormyngu proniknout do Bezejmenné zóny. Tam má skupina vedená Rozzelem získat cosi pro svého zadavatele. Jsou vybaveni všemi potřebnými nástroji, které všechny pocházejí z Flekto-Yn. Průnik se podaří bez problémů a po zanechání Sormyngu přistanou Rangeři se třemi vozíky na provizorním cíli, na základně Prvního Měřiče.

Přepadení základny je zcela překvapivé a Atlan za ně činní zpočátku zodpovědnou superinteligenci Anti-ID. Potom se znovu objeví Kik. Bytost ve formě hvězdice měla nedávno mentální kontakt a zažila vizuálně zrození Borna, pak Chybraina. Kik tuší, že ví, s kým je v kontaktu, a má pro něj vypátrat Chybraina.

Proti útočníkům nemohou obránci základny nic postavit. Začnou uvolňovat zdroj. Kik zamlčí Atlanovi svůj mentální kontakt a dostane příkaz Arkonidanovi pomoct. Zatímco se světelný zdroj zapouzdřuje (což je poznat kvůli zatemnění) začne Kik (respektive jeho mentální kontakt) narušovat kopání útočníků. Ti si ho ale rychle všimnou.

Kik je sledován jednou Vrtačkou z druhé strany. Když se k němu přiblíží, použije svoje nadání a zbaví ji jejího kondiciování. Sanny tak pozná, že to není žádná Arltra-Ranžerka, ale Molaatka a že byla zneužita. O něco později jí začnou pronásledovat její stejně zneužití druhové. Kik se pro ně obětuje a během umírání přejdou jeho síly na Sanny. Ta bude vytržena ven z Bezejmenné zóny a přistane na Domovu-11. Ví, že bude v budoucnu bez přestání bojovat pro pozitivní síly vesmíru a jednoho dne potká Atlana.

Atlan ztratí Kika z očí. Útočníkům u Světelného zdroje se najednou zdá, že něco nesouhlasí. Následně se nositeli buněčného aktivátoru mentálně ozve Born. Anti-ID se v současnosti nenachází nikde poblíž a tak si může troufnout se ukázat. Odnož negativní superinteligence narostla, proti Anti-ID by ale pořád ještě neobstála. Born hledá Chybraina, který je důležitý. Nejdříve ale musí zachránit Světelný zdroj. Kromě toho ho Born informuje o osudu Kika a Sanny.

Zdroj hmoty z druhé strany přispěje sám ke své záchraně a uvolní část hmoty z druhé strany. Atlan jí s pomocným člunem odveze k místu, kde Vrtáci z druhé strany vytvořili průlom do normálního vesmíru. S hmotou z druhé strany je průnik uzavřen a když se Atlan vrátí k základně, jsou Arltra-Rangeři pryč.

Z vděčnosti je Světlený zdroj připraven dát Bornovi tělo z hmoty z druhé strany. Roboti ze základny ho během 30 hodin postaví. Born zaujme sídlo ve své nové rezidenci a v budoucnu si říká Wöbbeking/Nar'Bon. Vydá se ke zkušebnímu letu.

Atlan nemá ani chvíli klidu, protože se objeví Anti-ID. Superinteligence chce stále ještě proměnit Arkonidana v Manifest, nastraží ale nejdříve past pro Borna. Neprokoukne ale neviditelnou vazbu mezi svou odnoží a extrasmyslem a Wöbbeking se tak může pasti vyhnout. Na okamžik se mu dokonce podaří Anti-ID vyhnat. Následně se definitivně rozloučí s Atlanem.

Když se Atlan probudí na palubě CHYBRAINU, je to především Sanny, se kterou si toho má hodně co říct. Oba pomocné čluny SOL se mezitím neochvějně blíží ke svému cíli.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A617« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál