Maratón kosmických lodí

z Databáze Multiversa

Maratón kosmických lodí nebo také Sluneční maratón, je soutěž v letu na dalekou trať. Koná se každých deset let a má nalézt kombinaci nejlepších lodí a pilotů.

Průběh

Počáteční bod maratonu kosmických lodí se oznamoval několik týdnů před startem. Další průběh závodu vedl po několika etapách do společného cíle. Na každém kontrolním bodu se soutěžící musel prokázat kontrolní lodi, než mohl pokračovat na další etapě.

Data pro jednotlivé kontrolní body byly předávány šifrovaně. Zakládaly se na neznámých referenčních bodech, které palubní počítače musely nejdříve zjistit, aby mohli vypočítat kurz. Proto nemá na výsledek závodu vliv jen rychlost kosmické lodě, ale i navigační schopnosti posádky jakož i rychlost palubního počítače.

Historie

V roce 3456 patřil Atlan ke Komisi interstelárního maratonu, která je zodpovědná za organizaci a výběr trasy. V normálním vesmíru se Perry Rhodan závodu nesměl účastnit.

V Anti-universu, do kterého byl MARCO POLO vržen během kosmických šachů si Perry Rhodan II nenechal ujít příležitost, aby demonstroval moc a převahu svého diktátorského režimu. Díky tomu, že od Atlana II znal trasu, a pomocí sabotáží všech vážných soupeřů zůstával už 800 let v maratónu neporažen.

Při rozhodujícím závodu v roce 3456 (počátek byl v systému Auro-Pety ve Středogalaktické unii) bylo Rhodanovo II vítěžstí ale několikrát ohroženo. Na jedné straně to byl ANAHALUT s Terengi Sanem, SANAKAI a XROCHT, které se nepodařilo vyřadit. Kromě toho u prvního kontrolního bodu, u slunce Verko-Voy čekal Perry Rhodan s MARCO POLEM, který rovněž znal trasu od Atlana.

V Anti-Universu získal ANAHALUT několika minutový náskok před MARCO POLEM II, zatímco SANAKAI a XROCHT byly vyřazeny sabotáží. U Verko-Voy se podařilo zničit MARCO POLO II, taže vítězství v Anti-Universu získal Terengi San.

Po návratu do normálního vesmíru se Perry Rhodan dozvěděl, že tam právě Maratón probíhá a že kosmická loď halutského favorita Terengi Sana s velkým náskokem míří vstříc vítězství.