Lov na kresoty

Lov na kresoty je mužská týmová hra Kybb-Trakenů.

Je to krajně populární, a extrémně krvežíznivý sport. Nicméně Trakeni tuto hru milují – pakliže to kapacity dovolí, přicházejí na stadiony až stotisícové davy návštěvníků. Kupříkladu Detrakkovo koloseum na Ledovém Tanu umožňuje sledovat hru dvěma stům tisícům fanouškům.

Při hře proti sobě zápasí tři týmy po devíti hráčích. Každý z hráčů má na rukou a nohou připevněny jako břitva ostré brusle, díky kterým se mohou Trakeni pohybovat po trojúhelníkové herní ledové ploše extrémní rychlostí.

Na stadion je mezi hráče vpuštěno stádo kresotů, jistého druhu kopytníků. Cíl hry spočívá v nahnání živých kresotů do ohrad vlastní barvy, přičemž živý je vykládáno s velkou dávkou velkorysosti. Také zvířata jsou označena barvami jednotlivých týmů a body jsou přidělovány pouze za nahnání správných kusů do správných ohrad. Podkovy a drápy zvířat jsou přitom rovněž důkladně naostřeny.

Nejsou stanovena prakticky žádná další pravidla, vyhraje to mužstvo, které shromáždí největší množství živých kresotů. Je zcela přípustné během zápasu zranit protihráče.

Na konci hry je většinou celá ledová plocha pokryta krví, cáry masa a útržky dresů hráčů.

Zdroj

PR 2296

Aktuální data:
18.6.2021
1566 před NGL
35. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459383.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!