Perry Rhodan 2296 (Česká obálka) Perry Rhodan 2296 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2296
Název:V pekle Whocainu
(In der Hölle von Whocain)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:19. srpna 2005
Vydáno v češtině:2013
Čas děje: 1333 NGL
Akce na světě kybernetických bytostí – Atlan riskuje
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan vysílá nevšední tým do neobyčejné akce.

Hajmo Siderip – Mladý xenopsycholog prožije svůj křest ohněm.

Filana Karonadse – Pozitronička riskuje doslova hlavu a krk.

Gorm Goya – Elitní vesmírný voják se odebere na nebezpečné území.

Jallon Hypt – Elitní vesmírný voják se odebere na nebezpečné území.

Iant Letoxx - Kybb-Trake zvětří šanci – a využije ji.

Zemi má ve svých spárech samozvaný bůh Gon-Orbhon, vzniklý z nešťastné symbiózy šíleného Nokturnského úlu Satrugaru a nesmrtelného Ochránce. V zoufalé akci obětovali Myles Kantor a jeho vědci své životy, aby oddálili hrozící zánik Sluneční soustavy.

Mezitím ve Hvězdném oceánu Jamondi zvítězí „Aliance morálky“, vedená Hvězdnou královnou Zephydou, nad Kybby. Jenže i Aliance bude nakonec poražena, pokud se zdaří záměry šíleného boha a Země zanikne. Poslední nadějí spojenců je proto tajemná zbraň, které se po tisíciletí obával i věrolomný Štítonoš Tagg Kharzani.

Jenže kdo vlastní tuto legendární zbraň nebo jen informace o ní? Snad sami Kybbové? Atlan a jeho společníci doufají získat odpověď v PODSVĚTÍ WHOCAINU...


Kybbové ve Hvězdném oceánu Jamondi a Arphonii jsou poraženi. Velké části jejich loďstev a několik BODŮ KRUHU je zničeno, Zámek Kherzeš už neexistuje, zrádný Tagg Kharzani je po smrti. Tyto údery se postaraly o to, že je Kybernetická civilizace jako ochrnutá – už není schopna bránit se dalším výpadům Motanů a Pozemšťanů. Jako symbol zřídí Zephyda nový hlavní stan Aliance morálky nedaleko Dómu Rogan na planetě Tan-Jamondi II. Válečná moc Motanů, která se mezitím rozrostla o 250 OBJEVITELŮ a 5000 LSP-BOXŮ, je soustředěna do systému Tan-Jamondi. Ve vztahu mezi Atlanem a Zephydou to spěje k další velké krizi: Jejich lásku ubíjí rutina všedních dnů. Jelikož už Kybbové neznamenají vážnější hrozbu, lidé se věnují pátrání po legendární antititání zbrani, jejíž existence nebyla doposud potvrzena. Výslechy prominentních Kybb-Trakenů v této věci nepřinesou žádné výsledky. Přesto Atlan předpokládá, že se tato zbraň (pakliže existuje) nachází v trakenském městě Whocain na Ledovém Tanu. Právě zde jsou totiž uloženy nejstarší relikty Kybernetické civilizace.

Pro pátrací akci uprostřed nepřátelského území jsou zapotřebí osoby s mimořádnými schopnostmi. Je sestaven výsadkový oddíl takových elitních vojáků, v jeho čele jsou Ertrusan Jallon Hypt a Oxtorňan Gorm Goya. Velitelem komanda je xenopsycholog Hajmo Siderip, který přiměl ke kolaboraci Kybb-Traka Ianta Letoxxe. Letoxx, jehož doménou byly odjakživa podvody a klam, zvětří šanci získat svobodu. Zvláštní význam při expedici náleží specialistce na pozitroniky Filaně Karonadse. Mladá žena na sobě nechala provést operaci, při níž jí byl do hlavy integrován přístroj, sloužící jako rozhraní k počítačovým systémům všeho druhu. S tímto technickým modulem, pokrývajícím téměř celou levou stranu její hlavy, si také vyvinula obdobu trakenského smyslu – to je neocenitelná výhoda pro průzkum města, v němž se komunikuje tímto pro obyčejné lidi nepochopitelným způsobem. Aby nevyhrotili už tak vyjatou situaci, lidé nazvou dne 23. 05. 1333 NGL započatou pozemní akci „Iniciativou pro kulturní výměnu“. Protože chtějí zmást Kybby a nehodlají jim prozradit skutečný záměr operace, Pozemšťané zbudují v kosmu obrovské lešení. Kybbové mají věřit, že lidé ve Whocainu pátrají po stavebních plánech Kybb-Titánů, a že chtějí jednu takovou loď co nejrychleji zkonstruovat.

Akce zpočátku probíhá slibně, avšak Filana Karonadse pod nepřetržitými proudy impulzů z jejích implantátů pozvolna ztrácí rozum. Kromě toho je na skupinu spáchán atentát, neboť mezi Kybby se začíná zdvihat hnutí odporu proti „hladkokožcům“. V Kybernetické univerzitě jsou nalezeny odkazy na hybridní počítač, který pochází z časů před vytvořením hyperkokonu a doposud nebyl reaktivován. Filana pronikne do sítě univerzity, ale následně je na Pozemšťany spáchán další atentát. Jeden z vojáků zahyne, další jsou zraněni. Je možné, že má své prsty ve hře i Iant Letoxx, neboť po útoku zmizí beze stopy. Kromě toho vyjde najevo, že do univerzitní sítě pronikl ještě někdo další. Komando se stáhne zpět na LEIFA ERIKSSONA, plánuje ale brzký návrat do Whocainu.

Nejdříve se však musí zotavit Filana Karonadse. Její vize se začínají zhoršovat. V mysli slyší cizí hlas, který ji prosí o pomoc. Cizinec tvrdí, že s ní komunikuje přes rozhraní a pozvolna mu dochází energie...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál