Perry Rhodan 2297 (Česká obálka) Perry Rhodan 2297 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2297
Název:Pod Kondenzátorovým dómem
(Unter dem Kondensator-Dom)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:26. srpna 2005
Vydáno v češtině:2013
Čas děje: 1333 NGL
Rozhodnutí ve svatyni – Spektrův poslední boj
Hlavní postavy románu:

Filana Karonadse – Pozitronička získá „podnájemníka“…

Spektr – …který/která na sebe ne vždy vezme tu pravou podobu.

Cende Terken – Bojovnice hájí svůj domov proti odporným invazorům.

Gorm Goya – Se snaží o mezidruhové porozumnění.

Jallon Hypt – Se snaží o mezidruhové porozumnění.

Hajmo Siderip – Se snaží o mezidruhové porozumnění.

Iant Letoxx – Kybb-Trake mění strany takovým tempem...

Atlan – …že to už ani Arkonidan nestíhá sledovat.

Zemi má ve svých spárech samozvaný bůh Gon-Orbhon, vzniklý z nešťastné symbiózy šíleného Nokturnského úlu Satrugaru a nesmrtelného Ochránce. V zoufalé akci obětovali Myles Kantor a jeho vědci své životy, aby oddálili hrozící zánik Sluneční soustavy.

Mezitím ve Hvězdném oceánu Jamondi zvítězí „Aliance morálky“, vedená Hvězdnou královnou Zephydou, nad Kybby. Jenže i Aliance bude nakonec poražena, pokud se zdaří záměry šíleného boha a Země zanikne. Poslední nadějí spojenců je proto tajemná zbraň, které se po tisíciletí obával i věrolomný Štítonoš Tagg Kharzani.

Pod falešnou záminkou je sestaven pozemní tým, který má tuto hádanku rozlousknout. Cesta vede komando na planetu Ledový Tan. Osud Aliance a lidstva se tam má rozhodnout POD KONDENZÁTOROVÝM DÓMEM...


Vyjde najevo, že Filana Karonadse získala přes své implantátové rozhraní kontakt se Spektrem. Tento „Duch ve stroji“, vzniklý ze splynutí NASEF-konstanty Maykie Molinasové a biopozitroniky, se ukrýval v počítačové síti RICHARDA BURTONA, a nyní se s bionickým křižníkem ZELENÝ MĚSÍC vrátil zpět do Mléčné dráhy, aby následoval uneseného myšoba Guckyho. Cestou mu však začala docházet energie a teď stojí na okraji zániku. Filana zásobí Spektra novou energií a ponese komponentu počítačové sítě, v níž se nachází Spektrova „duševní kotva“, nadále s sebou v batohu. Spektr se ukáže jako prospěšný, zatímco opraví Filaniny implantáty a pomůže jí lépe pracovat s rozhraním. Dvojice vejde do permanentního spojení. Společně prozkoumají údaje z počítačů Kybernetické univerzity ve Whocainu a následně znovu proniknou do počítačové sítě institutu.

Tak jsou nalezeny první informace o tajemné antititání zbrani. Po zvýšení hyperimpedance se prostředkem neuvěřitelného zrychlení a manévrovacích schopností Kybb-Titánů staly biodimové bloky, vytvořené na základě motanského genetického materiálu – a tento biodimový pohon se dá zřejmě vyřadit stejným způsobem, jako sami Motanové: pomocí kyberneuter Naneštěstí byla všechna kyberneutra zničena při bitvě o Tan-Jamondi a jediný Kybb, který o této zbrani věděl víc, Iant Letoxx, zmizel neznámo kam. Jako skutečnou hrozbu je nutno začít brát trakenskou odporovou organizaci TRAKTÁT. Letoxx má teroristům posloužit jako symbol. Spektr však objeví místo, kde se Letoxx zdržuje, takže ho může „osvobodit“ pozemské úderné komando. Tento nenapravitelný oportunista se ochotně připojí k Alianci morálky, jakmile mu Atlan nabídne kosmickou loď s dlouhým doletem, s níž by mohl opustit Hvězdný oceán.

Lidé a Kybb-Trake se vydají do podzemního města Taukirk, kde kdysi Letoxx nalezl kyberneutra. Sklad je sice zcela prázdný, avšak Filana/Spektr narazí na údaje, podle nichž existuje dalších 500 kyberneuter. Před dávnými časy je tajně vyrobil Geront Detrakk, legendární vojevůdce Trakenů. Celé podzemní zařízení se posléze zhroutí a tým jen se štěstím unikne na palubě jednoho křižníku. Pozemšťané teď vědí, kterým směrem mají dál vést svá pátrání, ale je tu háček: Detrakkovu pozůstalost nelze jen tak prohledat, neboť se nalézá pod hlavní svatyní Kybbů: Kondenzátorovým dómem. Pakliže by do svatyně vstoupil cizinec, celý trakenský lid by toho znesvěcení potrestal s fanatickou nenávistí. Atlan tudíž do akce vyšle pouze Letoxxe, Filanu a Oxtorňana Gorma Goya, přičemž oba nekybbové použijí deflektory. Spektr se propašuje do počítačové sítě. Bohužel pro Filanu a Gorma: Teroristé z TRAKTÁTU tento krok očekávali. Propojili jednotlivé sítě Ledového Tanu a vytvořili tak nefalšovanou umělou inteligenci. Ta má v plánu odpálit všech 500 ve vesmíru uskladněných kyberneuter a vyslat tak psionickou rázovou vlnu, který zahubí nebo alespoň ochromí všechny nekybby v soustavě Tan-Jamondi. To má být jen první krok ve znovudobytí Hvězdného oceánu.

Zatímco Spektr zaútočí proti UI „zevnitř“, Gorm Goya se obětuje, aby zničil co nejvíce počítačových jader. Letoxx, jemuž jsou odebrány pažní protézy, unikne i s Filanou s daty o pozici hledaných kyberneuter. Atlan získá zbraně a odveze je z dosahu Kybbů, Filana a Letoxx opustí systém na palubě kosmické lodi, přislíbené Letoxxovi. U Arkonidana se objeví „reaktivovaný“ Lotho Keraete. Oznámí, že Šedý nezávislý opustil Mykronoer a je připraven aktivně podpořit Alianci morálky...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál