Menu

Jako k/neutro je označována zbraň, která Kybb-Trakenům, respektive všem Kybernetickým národům z Jamondi, přinesla vítězství nad bionickými křižníky Motanů.

Konstrukce

V principu lze na k/neutro, nazývané také kyberneutro, pohlížet jako na jakýsi medotank. Horní polovina se podobá nádrži, která je naplněna směsí základní kapaliny, biologického rosolu a mikroskopických funkčních elementů. Biologická komponenty je vypěstovaná z motanských genů.

V podstavci se nalézá recirkulační zařízení a další miniaturizované systémy neznámé konstrukce a funkce.

Popis funkce

Při přiložení elektrického napětí o hodnotě 20,21 voltů je z podstavce do nádrže automaticky přidána neznáma přísada. Patrně je přitom biologická komponenta vystavena nesnesitelné trýzni, neboť postupně se z rosolu zformuje křičící tváři podobný útvar.

Účinky

K/neutro následně vyšle psionickou rázovou vlnu v UHF oblasti, která působí jako rušička mentálních sil motanských pilotů. Šokovou frontu přitom generuje právě biologická součást kyberneutra.

Původ zbraně

Konstrukční principy těchto zařízení jsou pro Kybb-Trakeny v čase po hyperšoku zcela neznámé. Předpokládalo se, že se vědomosti o jejich stavbě ztratily, jelikož už zdánlivě neexistovaly žádné další bionické křižníky a kyberneutra tak ztratila své jediné uplatnění. Po dalších událostech se však zdá pravděpodobnější, že sami Kybb-Trakeni k/neutra nestavěli. Ze starých příruček sice znají způsob jejich působení, avšak samotná technika zbraní je jim dalekosáhle cizí.

Jak se ukáže v roce 1333 NGL, k/neutro je také legendární zbraní proti Kybb-Titánům.

Zdroje

PR 2242, PR 2296, PR 2297

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Neutro« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)