Menu
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Vydálenost od Slunce:9200 LY
Počet hvězd v soustavě:1
Počet planet v soustavě:3
Známé hvězdy v soustavě:
Tan-Jamondi (modrý obr)
Známé planety v soustavě:
Tan-Jamondi II, Ledový Tan
Obyvatelé soustavy:
Kybbové, zejména Kybb-Trakeni

Soustava Tan-Jamondi byla nejdůležitějším systémem Kybb-Trakenů, leží téměř přesně v geometrickém centru Jamondi a bývala stanovištěm šestnácti BODŮ KRUHU, projektujících DÁLKOVOU CESTU k zámku Kherzeš.

Astrofyzikální data

Hvězda Tan-Jamondi je modrý obr s průměrem 5,2 milionů kilometrů a povrchovou teplotou 9240 kelvinů. Kolem slunce krouží tři planety. Nejvnitřnější planeta je sluncem spalovaná pustina. Druhým světem je Tan-Jamondi II a pro Kybb-Trakeny představuje absolutní tabu. Třetí planetou je mrazivý svět, nazývaný Ledový Tan.

Vzdálenost k jiným místům Hvězdného oceánu

Dějiny

Systém Tan-Jamondi byl přibližně sedm milionů let před Kristem centrem řádu Štítonošů z Jamondi, neboť na Tan-Jamondi II stojí dóm Rogan. Po Krvavé noci Barinxu a zničení řádu se moci nad soustavou zmocnili Kybbové. Tagg Kharzani nechal v soustavě pátrat po Paragonovém kříži. Když tento relikt nenašel, prohlásil Tan-Jamondi II zakázanou zónou, nicméně samotná soustava neztratila díky BODŮM KRUHU a DÁLKOVÉ CESTĚ na významu.

Po pádu Jamondi do normálního prostoru koncem března 1333 NGL zaútočilo na Tan-Jamondi sjednocené loďstvo bionických křižníků pod velením Zephydy, a LSP-BOXŮ včetně PRAETORIE, jimž velel rezidenční ministr Julian Tifflor. Než primární ředitel kapituloval kybbské síly v systému, byly zničeny BODY KRUHU 03, 04, 05, 09, 10, 11, 15 a 16.

Zdroje

PR 2242, PR 2281, PR 2297